Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Francia vagy spanyol gazdasági...

Francia vagy spanyol gazdasági nyelvet tegyek le?

Figyelt kérdés

Közgazdászként végzek, melyikből éri meg középfokúzni szerintetek?

Mindkét nyelv megy, és megvan a véleményem, de kíváncsi vagyok a tiétekre is.


A másik nyelvem az angol, felsőfokú.


2011. aug. 31. 13:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

ha ebből kell választani akkor francia

az az EU második hivatalos nyelve


de egyébként az oroszt mondanám


angol+orosz+közgász diploma gennyesre keresed magad és nem csak itthon

higgy nekem

2011. aug. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Na várj, az orosz is szóba jöhet igazság szerint. A nagymamám orosztanár, és tudna segíteni készülni. Mondj léci érveket, cégeket, területeket, ahol tudnám hasznosítani az oroszt. Logisztika a specializációm.
2011. aug. 31. 14:11
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne viccelj, közgazdász vagy.

Simán átlátod jelenleg Magyarország helyzetét némi odafigyeléssel.

Orientációnk jelenleg Kína ami egy bődületes melléfogás, mert Kínában négy éven belül robban ugyanaz a lufi ami az Államokból és Izlandról elindította gazdasági válságot.

Jelenleg egyetlen kiaknázatlan terület Magyarország számára ami lokálcióba is releváns lehet az a szláv népcsoportok.Gazdaságilag jelenleg ez a piac az egyetlen mentőöv.

Nem megyek itt bele politikai vitákba, de pártállástól függetlenül azt kell mondjam, hogy a jelenleg kormányzati politikának nincs jövője, nincs szakértői kormányzatunk, nincsenek pozícióban lévő elismert közgazdászok, így az, hogy ők mit állítanak nem számottevő.Öngondoskodásra kell törekedni ennek az egyetlen útja jelenleg, ha évekre be akarod magad biztosítani az, hogy Oroszország felé nyitsz.

Nem kell kint élned természetesen.

A világ vezető cégeinek akik közül többen nyitottak az elmúlt évben szolgáltató központot Magyarországon, rendkívül komoly érdekeltségei vannak az orosz piacon.

Nézd jelenleg a magyar lakosság két százaléka beszél oroszul, túlnyomó részt bölcsészek, a gazdasági szakembereink 0.3%-a beszél szláv nyelvet, legújabb KSH statisztika.

Pedig töménytelen mennyiségben keresnek oroszul beszélő, szakembereket, nem bölcsészeket.

Példák akinek itt Magyarországon van az európai pénzügy, logisztikai és operációs központjuk:

British Petrol most azt hiszem a botrány óta Beyond Petrolnak hívják

KCI, Amerika legnagyobb gyógyszeripari cége

GE, Genpac, Getronics őket gondolom nem kell bemutatni

Celanese

DSV Hungary Európa legnagyobb logisztikai konszerje

KLM

Tata

Convergys

Cemex

Shell

és a magyarok között is találkozhatsz szép számmal

az összes gyógyszeripari cégünk, kivétel nélkül

MOL rengeteg mezőjük van Oroszországban

Eonban van orosz részesedés

aztán bankok, a Volks bankot most vettem az Orosz Állami Bank

aztán orosz cégek is vannak itthon

Lukoil

A tervek szerint a Malév később beolvad az AirUnion légiszövetségbe. /orosz ellenőrzés/


nézd nem sorolom tovább azt hiszem elég prominens így is a kínálat

gondold át a franciát és a spanyolt, azt elég harmadik nyelvként megtanulni ha szeretnéd.

Én háromszor annyit keresek az orosz angol nyelvtudásommal, mint a volt csoporttársaim, angol német, angol frnaciával, másrészt már két lépcsőfokot feljebb is léptem.

Nézd közgazdász vagy, a keresletet kell kiszolgálni, jelenleg oroszra nagyon nagy, valamint az elkövetkező években ha valóban sikerül egy épeszű embert berakni a kormányba aki nem érzelmi alapon dönt akkor az oroszok felé fogunk még inkább orinentálódni.

Svájcban kifejezetten nagy kereslet van angolul és oroszul beszélő közgazdászokra.

Moszkva polgármestere a kormányzattal egyetértésben kijelentette, hogy Moszkvát öt éven belül pénzügyi központtá teszi.

Alapjáraton Moszkvába 4 hónap egy munkavállalási, ha közgazdász vagy két hét, jogszabályilag könnyítettek.

Oroszországban 150 millióan élnek van felvevőpiac.

Csak egy bölcsész javasolhat bárkinek olyan marhaságot, hogy tanuljon jelenleg németül, franciául, spanyolul.

Másrészt, ha jól beszélsz oroszul, megérted a lengyelt, a csehet és a szlovákot is az ukránról nem is beszélve.

Igen kedvtelésből meg lehet tanulni, nekem is van az angol és az orosz mellett egy francia felsőfokúm és egy német középfokúm, soha senkit nem érdekelt.

2011. aug. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szia,


köszi a részletes választ. Én az oroszt extrémnek gondolom, és ami extrém, arra mindig kevesen vannak, ergó a fizetés magasabb. Megfordult a fejemben, de egy picit más is figyelembe kell vennem. A párom gépészmérnök, jó munkahellyel és lehetőségekkel, angol-németet tanult. Meglátjuk, 5-10 éven belül mi lesz Mo-on, és annak megfelelően kell tudnunk lépni. A legkézenfekvőbb az lenne, ha németül tanulok, az orosz nem illene a képbe, ill csak akkor, ha nyugatabbra keresnek oroszul tudó munkaerőt, mert keletre biztosan nem fogunk költözni. Nincs semmi bajunk a kelettel, ha egyedül lennék, már valszeg ott is kipróbáltam volna, de muszáj közösen terveznünk.

Jelenleg azt látom az állásinterjúkon, hogy angol felsőfok, üzleti szaknyelv kell, és mellé német vagy francia. Nehéz előre gondolkozni, akár 5-10 évre, ez a bajom.

2011. szept. 1. 09:37
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez természetesen a te döntésed, ebbe nyilván senki sem tud beleszólni és nem is szabad.

A saját tapasztalataimat írtam le.

A párom németül és angolul beszélt anno aztán "kivertem" belőle is egy orosz nyelvtudást:o)))

Két és félszer annyit keres.

Ja még valami, eltöltöttünk némi időt Moszkvában, hát azt kell neked mondanom, hogy fejlettebb, mint New York, nagyon durva, ami ott megy, úgy fejlődik az orosz gazdaság, mint a gomba.Én teljesen el voltam ájulva.

Európán belü csak a skandináv országokba érdemes menni vagy Svájcba, a többibe nem szabad.

Az EU rövidesen szét fog esni, egyszerűen nem bír el ennyi eltartott országot, hatalmas GDP különbségek vannak.

Ezt már sem franciák sem a németek sem az angolok nem bírják anyagilag.

Németországban egyre nagyobb az idegengyűlölet és az Eu ellenes kampány.

Egy gépészmérnök mindenhol talál állást egyébként, de mondom ez a ti döntésetek.

Ma mindenki angolt és németet vagy franciát és spanyolt tanul, öt év múlva egy munkahely váltás nehéz lesz azok számára aki nem ebszélnek szláv nyelveket.

A Corvimnuson anno a Világgazsaság Profom azt mondta, hogy ma mindenki abba az elhibázott helyzetben van, hogy angolt és németet tanul, de ha valaki ki akar tűnni, akkor az angol mellé meg kell tanulnia egy rétegnyelvet, másodikként és csak harmadikként próbálkozzon egy újabb standard /mindenki beszéli nyelvvel/ akkor kezdtem el az oroszt.

Nekünk bejött, a tapasztalataimat kérdezted.

A többi a te döntésed.:o)

Szió

2011. szept. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!