Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » OLASZ! Aki tud olaszul vagy...

OLASZ! Aki tud olaszul vagy éppen tanul, az tudna pár infóval szolgálni?

Figyelt kérdés

Hol tanultatok olaszul? Meddig? Milyen könyvből? Ha van nyelvvizsgátok belőle akkor azt hol tettétek le? Mm melyik nyelviskolánál. Jártatok-e már az Olasz intézetben? Ha igen akkor milyen? Tudtok olasz tanfolyamokat?Hol és mennyiért?

Bocsánat a sok kérdésért, de ez most nagyon fontos lenne.

Köszönöm!


2011. szept. 1. 15:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Suliban és olasz kultintézetben tanulok/tanultam olaszul. Az kultintézet nekem nem jött be, egy évig jártam oda, de nem mennék vissza, ott az Espressóból tanultunk. Suliban faktos is vagyok, rendes órán Giro d'Italiano, fakton Progetto Italiano, nekem ez a kedvencem :D Ha bármi kérdésed van, írj! :)
2011. szept. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én 9.-ben kezdtem tanulni (most elsőéves egyetemista vagyok). Először a Móricz-féle könyvből, az I.-ből (ez nem a legjobb), aztán fénymásolatokból (Progetto meg mittudomén, mik voltak még:D). Szóbelire: 1000 kérdés, 1000 válasz, Dr. Király Klára: Készüljünk az olasz szóbeli nyelvvizsgára, Parole, Parole, Parole, komplett feladatsorok: az origós vizsgára felkészítő könyv, Tramezzino. TELC vizsgán voltam, nem nyelviskolából, hanem magántanárral. 2000 Ft/45 perc.
2011. szept. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Én az Espresso 1-2-ből tanultam, most idén a Progetto 2A-ból fogunk tanulni. Szerintetek évvégére le tudom tenni az olasz középfokú nyelvvizsgát?

kedves második válaszoló:) a TELC-nél nem kellett utána honosítanod a nyelvvizsgát?

köszönöm mindkettőtöknek!:)

2011. szept. 1. 22:03
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a 2B-t is vedd végig. Nem emlékszem pontosan, hogy abban mennyi az új, de azért nem ártana. Én a Studio Italiába jártam (nem tudom, hogy az olasz intézet alatt erre gondolnak-e) és nekem tetszett. Csak ne érettségi előkészítő menj, mint én, mert van ott csomó tanár, aki középiskolában nem tanít, és nincs tisztában azzal, hogy milyen témák vannak a szóbelin stb. Ami a tanítást illeti egyébként nagyon jó.
2011. szept. 2. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mármint konkrétán az érettségivel nincsenek tisztában, mivel nem tanítanak középiskolában sokan és ezért nem is érettségiztettek. De mondom, ha nyelvvizsgára készülsz, akkor menj olyan tanfolyamra. Az nem lehet rossz. Ja, és a TELC-et szerintem nem kell honosíttatni külön.
2011. szept. 2. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kell honosítani a TELC-et, mert az olasz nem akkreditált. De nem bonyulult eljárás, csak 1 nyomtatvány kell kitöltened, na meg befizetned 5000 Ft-ot, aztán küldik majd a honosító határozatot. (Nem adnak kemény fedelű bizonyítványt, csak 1 A/4-es lapot.)
2011. szept. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

a Studio italián is gondolkoztam már de most aközött is vacilálok h érettségizzek emelt szinten vagy csináljak közép nyelvvizsgát. Mert úgy tudom ha az érettségi 60% fölött sikerül akkor meg van a nyelvvizsga.

a BME-s olasz nyelvvizsgáról nem tudtok valamit?

2011. szept. 2. 14:53
 8/9 anonim ***** válasza:
A studio italia és az olasz kultintézet nem ugyanaz. :D
2011. szept. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor bocsánat:D Azt hittem...:D Amúgy szerintem az emelt érettségi nehezebb, mint egy középfokú nyelvvizsga...
2011. szept. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!