Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy év alatt a nulláról...

Egy év alatt a nulláról kezdve meglehet tanulni spanyolul vagy olaszul egyedül?

Figyelt kérdés
Angolul már tudok, de jövőre megyek tovább tanulni és jó lenne még egy nyelv. Szerintetek melyik a könnyebb?
2011. aug. 13. 18:44
 1/9 A kérdező kommentje:
mármint középfokon:D ezt elfelejtettem:)
2011. aug. 13. 18:46
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Ne aszerint válassz, hogy mennyire könnyű, hanem hogy várhatóan melyiknek látod majd hasznát. Egy év alatt a középfok merész vállalkozás. Tanár nélkül pedig nem-igen tudom elképzelni a nyelvtanulást.
2011. aug. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
27%
Egy év alatt nem (bár majd biztost kapsz válaszokat kamus zseniktől akik előadják, hogy ők egy év alatt középfokúztak..), de két év alatt meglehet, ha nagyon sok időt szánsz rá. Meglehet egyedül is. :)
2011. aug. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%
ja azt elfelejtettem, hogy mindenképpen spanyolul tanulj. [hacsak nem Olaszországban fog lakni, soha nem fogod hasznát venni az olasznak]. Spanyoul kb 500 millióan beszélnek, olaszol csak kb 80 millióan. És szerintem szebb nyelv is. Tényleg ne az alapján dönts, hogy melyik könyebb. Jobb megtanulni egy hasznos nyelvet nehézségek árán mint egy felesleges nyelvet könnyen megtanulni.
2011. aug. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Oké.Köszi a segítséget:)
2011. aug. 13. 19:09
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Viszont hiába beszélik többen a spanyolt,az olasznak nagyobb haszna van.

A spanyol anyanyelvű dél-amerikai országok java része nagyon elmaradott,és Spanyolország is csúszik lefelé.Magyarországon pedig spanyol beruházás alig akad.Olasz annál inkább.

Igeragozás rendszere olaszban könnyebb,kiejtés is jobban elsajátítható egyedül.

De egyik mellett sem akarok kampányolni,nekem egyik sem tetszik.

Nyelvszakosként írom,én kezdő szintről nem tanultam meg a nyelvet középfokon ennyi idő alatt,pedig volt pár szemináriumunk.

2011. aug. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%

Az, hogy van Magyarországon olasz beruházás nem jelent semmit.. mi van ha a kérdező pl ügyvéd akar lenni vagy orvos? Vagy mondjuk matek tanár? Nem hiszem hogy találkozni fog olasz beruházásokkal..


Egy nyelvet meg nem az miatt érdemes megtanulni hogy vannak az országnak beruházásai Magyarországon.. legalábbis én ez alapján sosem tanulnék meg egy nyelvet, felesleges.

2011. aug. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyedül mindenképpen meg lehet tanulni, az meg, hogy mennyi idő alatt, sok mindentől függ.

- mennyi időt szánsz rá?

- mennyire intenzíven tanulsz?

- milyen módszerrel?

Szóval azt nem tudom megmondani, hogy mennyi időbe fog telni, de azt igen, hogy meg lehet tanulni egyedül. :)

Én most tanulom egyedül 10. hónapja a spanyolt, és - bár sajnos túl sok időm nincs rá - nagyon jól haladok vele.

Szóval csak hajrá! :)

2011. aug. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak azért javasoltam az olaszt,mert azt írtad a spanyol sokkal érdemesebb.Ma a spanyol nyelvnek az USA-n kívül sehol,semmilyen területen nincs haszna.

Se az idegenforgalomban,se a gazdaságban,és az orvosi vagy jogi szaknyelv is irreleváns.

De tőlem mindegy,azt is írtam,hogy egyiket sem választanám a saját szempontomból.

2011. aug. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!