Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan kezdenétek (kezdtétek)...

Hogyan kezdenétek (kezdtétek) el tanulni egy számotokra teljesen idegen nyelvet?

Figyelt kérdés

Ezt úgy értem, hogy tanár nélkül, szorgalomból hogy kell nekiállni megtanulni egy nyelvet?

Igen, tudom, ez nem úgy megy, hogy kitalálom és megtanulok egy nyelvet, de én komolyan gondolom!

Szóval, ti mit tennétek?

Előre is köszi! :)


2011. szept. 1. 15:23
1 2
 1/13 skarma ***** válasza:

én próbáltam.

Ráadásul keleti nyelvet, önálló írásjelekkel, és elég bonyolult volt... kell a tanár hozzá.

2011. szept. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én nem csak tenném, hanem teszem. :)

Szóval: először is vettem tankönyveket, de nem magoltam be őket, csak átnéztem. (Hogy egyáltalán mégis: ilyen ez a nyelv?)

Aztán elkezdtem könyveket olvasni (rendes regényt, nem rövidítettet, vagy ilyesmi).

Először persze nem értettem, de olyat választottam, amit amúgy már kívülről tudok, és párhuzamosan olvastam az angol megfelelőjével, így tudtam követni nagyjából az idegen nyelvet.

Később, mikor jobban ment, már ismeretlen regényeket is olvasni kezdtem.

Közben megtanultam pár, már más nyelven szintén ismert dalszöveget, esetemben musicalből, de persze ez lehet bármi.

Filmeket néztem az adott nyelven. Nem feliratoztam, de szintén már ismertekkel kezdtem. Most már megy az ismeretlen is.

Kb. 3-4 hónap alatt jutottam el oda, hogy ismeretleneket olvasok/nézek, de sajnos a 2. hónap után már kevesebb időm volt rá.

Egyedül a beszédet nem tudom gyakorolni, de nem aggódom emiatt, majd jön az is. :)

Szerintem ez a legtöbb nyelvvel működhet, ha kitartó az ember, és nem a második héten vár eredményt. :)

2011. szept. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én keresnék egy jó nyelvkönyvet. Pl a 'Tanuljunk könnyen gyorsan' sorozatból.
2011. szept. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

*milyen ez a nyelv? - akart lenni.

Amúgy a másik válaszolónak: igen, el tudom képzelni, hogy valami teljesen más logikájú, írásmódú, abszolút idegen nyelvvel ez nem megy ilyen egyszerűen...

Én egy "sima" spanyolt választottam, azzal működik. :)

Régebben az angolt is így tanultam, azzal sem volt gond.

2011. szept. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én abban a helyzetben vagyok, hogy meg kell tanulnom egy második idegennyelvet, de én sem tudom, hogyan kezdjek bele. Szerintem vehetsz könyvet, meg nézhetsz filmet a kiejtés miatt, de így egyszerre mindent (kiejtés, írás, jelentés, nyelvtan) szerintem csak tanár tud átadni. Illetve valaki, aki megérteti magát veled és tudja az adott idegennyelvet. Szerintem ez a leghatékonyabb, így nem bogarászol először kiejtés, majd jelentés után, ha meglátsz egy új szót, a bonyolultabb nyelvtanról már nem is beszélve, hanem a tanár interaktívan azonnal segít.

Én erre jutottam, és végül az egyetemen kerestem egy spanyol kurzust, hogy segítsen elindulni benne. Ha magadra szedsz egy bizonyos tudást, onnan már megy egyedül is. Ha van mire építeni, közhely ugyan, de tényleg igaz.


Ha nem akarod az idődet pazarolni, keress tanárt... ettől jobb nincs.

2011. szept. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én az olaszt tanultam meg így.


Először is alapos kutatómunkát végeztem (ismerősök+net) tankönyv-ügyben. Így sikerült kiválasztanom egy könyvet, amit megvettem munkafüzettel együtt és volt hozzá CD-melléklet is. Vettem füzetet, szótárfüzetet. Szótárat használtan vettem (de könyvtárból sem hülyeség kihozni, ha engedik), eleinte próbáltam a netes szótárral tanulni, de nem jó, hogy pár percenként rohanni kell a géphez, nem kényelmes, elvonja a figyelmet, kizökkent. A nyelvtanuláshoz csend és nyugalom kell. Ezen kívül vettem egy olyan könyvet a Vaterán 300 forintért, ami a nyelvtant magyarul írja le (Kis olasz nyelvtan).


Szóval nálam úgy nézett ki, hogy körberaktam magam a tankönyvvel, munkafüzettel, szótárakkal, füzetekkel, nyelvtankönyvvel + CD-s magnóval, és szépen sorba vettem a fejezeteket. A tankönyv olasz nyelvű volt, ez eleinte nehézség, de később áldás. Amit nem értettem, azt kilogikáztam, lefordítottam, addig forgattam a szótárt és a nyelvtankönyvet, míg rá nem jöttem a mondatok értelmére. És így nemcsak a szókincsem bővült, hanem észrevétlenül a nyelvtanom is.


Később, mikor már pár kifejezést tudtam, elkezdtem olaszul chatelni, cikkeket olvasni, filmet nézni felirattal, majd anélkül.


9 hónap múlva (intenzív tanulás!) megvolt a középfokú nyelvvizsgám. :)

2011. szept. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Ejha, köszönöm ezt a sok válasz! Persze még várok többet is! :)

És tudom, hogy egy tanár nagyon fontos lenne, de sajnos erre most nem jut. Elég maximalistának tartom magam ahhoz, hogy egyedül is nekilássak. Gondoltam én is könyvekre, filmekre, csak mégis úgy érzem, valami nem lesz jó. De ha ti már tanultatok így, és bevált, akkor nekem miért ne válna be? :)

2011. szept. 1. 15:45
 8/13 anonim ***** válasza:

Menni fog! :) Csak tényleg az a lényeg, hogy kitartó legyél, mert az elején meg lehet őrülni, hogy olvasod a könyvet, és egy mukkot sem értesz belőle. :P

De szerintem pont ezért működik a dolog utána, mert annyira érteni akarod. :P Nálam legalábbis így van.

2011. szept. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igen, nálam is hasonló lenne a helyzet! :D Meg azért is jó így tanulni, mert ha az ember magától jön rá dolgokra, akkor azok könnyebben megragadnak. Szerintem legalábbis. :)
2011. szept. 1. 16:02
 10/13 anonim ***** válasza:

Bizony! :) Sőt, még egy plusz pont: nem kell nyelvtani szabályokkal vesződni!! :) (Arra úgyis képtelen vagyok. :P)

Mivel olvasással megragad az emberben anélkül, hogy be kéne magolni bármit is. :)

2011. szept. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!