Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy lehetnék tolmács?

Hogy lehetnék tolmács?

Figyelt kérdés

Szóval tolmács szeretnék lenni, de nem tudom, mit kell ehhez tennem. Eddig németből középfokon, angolból alapfokon vagyok, majd még próbálom ezeket fejleszteni. Írtam egy kérdéssort, szeretném, ha a hozzáértők, ha nem is az összesre, de válaszolnának. A kérdések:


1.Egyetemen milyen szakot kell elvégezni ehhez?

2.Ha van egy alapod és nyelvérzéked, mennyi ideig kell külföldön élned, hogy nagyjából perfektül beszéld a nyelvet?

3.Angol-német-magyar hármast perfektül beszélve már lehet valamit kezdeni az életben?

4.Ha ezzel el lehet helyezkedni, finanszírozzák azt, hogy további nyelveket tanulj?

5.Melyik nyelveket érdemes megtanulni? Miért?

6.Melyik országban s szakterületen a legfontosabb egy tolmács munkája?

7.Protekció nélkül el lehet helyezkedni?

8.Ha különleges nyelvet akarok tanulni, amit kevesen beszélnek, akkor hol tudok ehhez tanárt találni?

9.MO-n mennyire keresett állás ez?

10.Mennyi egy kezdő tolmács fizetése?(nem szinkrontolmács)

11.Milyen munkákat lehet nyevismerettel végezni a tolmács, szinkrontolmács, irodai fordító hármason kívül? 12.Ha van köztetek tolmács, milyen suliba, egyetemre járt, milyen plusszmunkákat vállalt be(pl filmnézés vagy olvasás idegennyelven)?

13.Mennyire nehéz kitanulni a tolmácskodást?

14.A fent leírt tudásomat nézve, mennyire vagyok lemaradva a többiekhez képest, akik tolmácsok akarnak lenni?


2011. szept. 3. 18:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Tanulj meg egy, vagy több nyelvet, aztán próbálj meg elhelyezkedni. Ha gondolod, képezd magad egyetemen, több lehetőség is van erre. Nem csak egy út van. Az életben mindenhez kell kapcsolat, és bár ez a két nyelv gyakori, egy ritkább nyelven tudó embert meg ritkábban is keresnek.
2011. szept. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én dolgoztam tolmácsként egy amerikai vállalatnak. Úgy lettem tolmács, hogy felvételt hirdettek, elmentem a meghallgatásra, ott pedig kiválasztották a legrátermettebbet. Protekcióm nem volt. Baromira nem érdekelte őket az sem, hogy egyáltalán van-e érettségim, vagy bármilyen papírom... Magyar cégeknél nyilván szükség lehet "végzettséget igazoló dokumentumokra"...

Régen nagyon jól fizettek, többet kerestem, egy átlag közalkalmazotti fizetés 5-6 szorosát simán, igen kevés munkával. Most nem tudom, mi a helyzet, nagy családom van, tolmácsolni nincs időm, tanítok...

2011. szept. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!