Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnám itthon megtanuln...

Hogyan tudnám itthon megtanulni/megérteni normálisan az angol igeidőket?

Figyelt kérdés
Most kezdtem el tanulni angolul (mivel majd szeretnék kimenni külföldre), viszont máris elakadtam! Az igeidőkkel van problémám, nincs sehol leírva olyan szájbarágósan hogy az egészet megértsem! Nem írják le sehol hogy a különböző igeidőkben milyen sorrendet kell használni: alany, állítmány, tárgy stb. Tudnátok valami oldalt ahol ezeket leírják? Előre is köszi!
2011. szept. 3. 21:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Alany állítmány tárgy határozó

Minden igeidőben ez az alap szórend.

Szájbarágósan nem érdemes igeidőket tanulni. Akármelyik tankönyvet tanulod, haladj végig, figyelj a szituációkra, amelyekben az adott időket tanítja a könyv.

Ha elakadsz, kérdezz...

2011. szept. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én ezt a két könyvet ajánlom:


-> Dohár Péter: Kis angol nyelvtan

-> Pappné Kuster Klára: Az angol nyelvtan bibliája


Valamint egy munkafüzet:


-> Oxford angol nyelvtani gyakorlatok


Én ezekből tanulok itthon és mindent nagyon részletesen, "szájbarágósan" leírnak, megmagyaráznak.

Ha nem tudod beszerezni ezeket a könyveket, írj privát üzenetet és elküldöm mindet.

2011. szept. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

valamint, English Grammar in use, és practical English Grammar. ezek alapkönyvek.

és bizony, otthon tanuld meg, mert kint ugyan nem fogod rendesen.

2011. szept. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A Dohár Péter könyv meg van PDF formátumban, abból tanulom jelenleg! De mégsem megy nagyon! Na mindegy majd megoldom! :)

2011. szept. 3. 22:25
 5/6 anonim ***** válasza:

Én sok gyakorlással értettem meg az igeidők használatát, de egyszer csak sikerült megértenem mind a 4 jelen időt és így a múlt időket is. Mostmár csak a jövő időket kell jól megtanulnom. Am. én innen tanulok, angol oldal:

[link]

az igeidők a verb tenses linknél vannak

2011. szept. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Kiki01 válasza:
Ne akard rögtön az egészet megérteni, az magyar gondolkodással lehetetlen, teljesen mindegy melyik könyvet használod. Én azt mondom hogy csak lassacskán, egyenként. Ha már biztonsággal használsz egyet, és tudod is hogy mikor használd, magyarán leülepedett a tudásod, csak akkor menj a következőre. Ha addig kiutazol és nem lesz időd itthon megtanulni akkor sincs semmi baj, 4 igeidővel(egyszerű jelen,folyamatos jelen, present perfect és egyszerű jövő idő) biztonsággal meg tudod értetni magad. A tőbbi meg úgyis jobban ragad majd ha egyfolytában azt hallod. Viszont az igaz hogy miután kint vagy a nyelvtant akkor is könyvből kell megtanulnod, mert mind a britek mind az amerikaiak pontatlanul beszélnek. Mondjuk mi magyarok sem beszélünk valami szépen...
2012. jún. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!