Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol! Lefordítaná ezt a két...

Angol! Lefordítaná ezt a két mondatot nekem valaki?

Figyelt kérdés

I am the son of Henry Williams. (nem értem mit keres benne a the, vagy az of.)


I am the only child of our parents at home. (nem értem itt is mit keres benne a the)


Igy egyik mondatot sem értem valójában, csak sejtem. Előre is köszönöm.


2011. szept. 4. 13:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Henry willi fia vagyok. a the is kell meg az of is. Hogy mé az meg nem mondom. vannak olyan estek amikor meg magyarban van, és angolban nem kell pél. mikor általánosságban beszélünk: magyarban: szeretem az állatokat. angolul i love animals. De a birtokos névmásook elé se kell. Az én kutyám. angolban: My dog, nem the my dog.


a másik azt jelenti hogy én vagyok az egyetlen gyermeke a szüleinknek aki otthon van

2011. szept. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
1. vagyok valszeg azért mert ő az a bizonyos személy. Elsőnél nem pontosan tudom, mert hát lehet több fia is. De a másodiknál mivel ő az egyetlen, ezért kell a határozott névelő AZ egyetlen. De egyébként is lenne ott ha például azt mondaná h egyike vagyok szüleink gyerekeinek azok közül akik otthon vannak: I'm one of the children of our parents at home. Majd valaki elmagyarázza
2011. szept. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hálás köszönet. :)
2011. szept. 4. 14:22
 4/5 anonim ***** válasza:

A (the) fia vagyok Henry Williamsnek. nek - of.

Az (the) egyetlen gyereke vagyok a szuleimnek (of) nek - of

2011. szept. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, most már értem. :)
2011. szept. 5. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!