Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tanulhatnék meg jól...

Hogy tanulhatnék meg jól angolul magamtól?

Figyelt kérdés
az iskolában a csak kezdöangol van de azon már túl vagyok. különórákra nincs pénzünk. de nagyon jól meg szeretnék tanulni annyira hogy esetleg majd külfödlön élhessek. vmi tipp? az használ ha eredeti nyelven nézek filmeket? és akkor felirattal vagy felirat nélkül inkább?
2008. márc. 9. 13:50
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, hogy valakit mégiscsak kellene keresned, akit legalább néha meg tudsz kérdezni, ha valahol elakadtál. Vagy felteheted a kérdéseidet itt. :)


Négyfajta nyelvi készség van: írás, olvasás, beszéd, beszédértés. Ezeket kell tehát célzottan fejleszteni. Jó, ha van egy önálló tanuláshoz megfelelő tankönyved, munkafüzettel, hanganyaggal együtt, amiben tudnál haladni. Kezdetnek teljesen jó még pl. a Dohár Péter: Kis angol nyelvtan c. könyve. A nyelvtant tesztelheted a neten is, pl. itt mindenféle feladat van: [link]


Szerintem jó módszer, ha feliratos filmeket nézel, de valahol interaktívvá kellene tenni az angolozást. Pl. keresel valakit, akivel tudnál angolul msn-ezni vagy levelezni.


Szerintem akkor hatékony a nyelvtanulás, ha rendszeresen foglalkozol vele. Nem kell egyszerre sokat, de foglalkozz vele minden nap.


Hát nagyjából ennyi így egy szuszra, de ha még eszembe jut valami, megírom.

2008. márc. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!