Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet tanuljam inkább?

Melyik nyelvet tanuljam inkább?

Figyelt kérdés

Spanyol, holland vagy orosz?

Melyik a legkönnyebb? Leghasznosabb?


2011. szept. 4. 20:30
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Spanyolt, mivel azt rengeteg helyen használják. (Spanyolo., Dél-Amerika országaiban is, Közép-Amerika, USA helyenként)
2011. szept. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Oroszból tutira hiány lesz majdan. X éve szinte senki nem tanult oroszt.. Ebből is ki lehet indulni..
2011. szept. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nyilván nem tudod merre sodor az élet, és hogy hol mi lenen hasznos, de ha mondjuk komoly terveid vannak pl Amerikába költözéssel, akkor a spanyol. Vannak nyelvek, amiknek a célországban vagy annak közvetlen közelében nagyobb hasznát veszed, mint attól távol.


Én egyébként az oroszt választanám, ha érdekel a nyelv, mert valóban kevesen beszélnek jól oroszul. Számíthatsz arra, hogy a jövőben az orosz gazdaság növekszik és teret nyer, ilyenkor pedig jól jön ha épp beszéled a nyelvüket. Gazdasági szempontból jobb választás mint a spanyol, szvsz.


Viszont nagyon sz@r olyan nyelvet tanulni, amit utálsz. Ha te választod, akkor leginkább azt válaszd, amelyiket szívesebben tanulod, ugyanis a nyelvtudás MINDIG értékes, függetlenül a nyelvtől.


Én pont holnap kezdem a spanyol tanulmányaimat. Azért választottam ezt a nyelvet, mert bár elvileg (!) van hasznosabb, gyakorlatilag németet nem akarok tanulni, mert kiráz tőle a hideg. Hiába európában az angol után a leghasznosabb nyelv... A spanyolt viszont már alig várom!


Jah, és ezek közül elvileg a spanyol a legkönnyebb. Azt mondják...

2011. szept. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
34%
20:39 én is a spanyolt preferálnom, de azért ne fulladjunk bele az önigazolás csalóka mocsarába, ugyanis a spanyolt sok helyen beszélik, de kik?! Rengeteg visszamaradott térség, nyomortelepek anyanyelve a spanyol. Hiába vannak 330 millióan, ha nagyrészük nem gazdasági tényező. Ezt szem előtt kell tartani. Ha a nyelv hasznosságát az anyaország gazdasági potenciáljával méred, akkor a nagyon hasznos nyelvek: kínai, angol, német, japán (!), orosz.
2011. szept. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

nincs még konkrét célom vele, bár Hollandiában szívesen élnék, ez a három nyelv érdekel, de nem tudok dönteni.

én is tanultam németet, de valahogy nem veszi be a gyomrom.:D

lehet akkor az oroszt próbálom meg.

köszi a válaszokat!

2011. szept. 4. 23:23
 6/6 anonim ***** válasza:

Az orosz az a 3-ból, amelyik hasznosnak nevezhető. A spanyol nem különösebben hasznos, a holland pedig kis nyelv, csak akkor van értelme tanulni, ha biztos, hogy valami közöd lesz Hollandiához.


A holland gyakorlatilag egy német dialektus, szóval erős némettudás mellett elég könnyű megtanulni.


A spanyol és az orosz kb. egyforma nehezek, az egyikben az igék működnek bonyolultan, a másikban a főnevek.

2011. szept. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!