Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet tanuljam az...

Melyik nyelvet tanuljam az angol után a második nyelvként?

Figyelt kérdés
a német az orosz a francia és a spanyol között választhatok. Nektek mi a véleményetek? Tudtok nekem előnyöket és hátrányokat mondani?
2011. szept. 14. 16:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%

Azt, amelyik vonz. Ennél jobb tanács nincs.


Biztos jön majd, akik megmondja, németet, mert angol után könnyű. Hülyeség; lassan húsz éve tanulok angolul, diplomám van már belőle, de a német, még ha vonz is, egyszerűen nem megy.


Biztos jön majd, akik megmondja, oroszt, mert az most kelendő. Nem tudom így van-e, ismerősöm közül senki nem ebből él meg, de ha nem vonz, akkor nem fog menni.


Biztos jön majd, akik megmondja, franciát, mert viszonyalg elterjedt nyelv, de egyrészt elég kemény váltás angolhoz képest, és igazából az egyetlen érv mellette, hogy a franciák maguk nem nagyon beszélnek idegen nyelvet. És perrsze ha sokat jársz Észak-Afrikába, vagy éppen szereted a francia kultúrát, nagyon hasznos.


Biztos jön majd, akik megmondja, mert sokan beszélik. Ja, sokan, csak éppen anagyrészük Dél-Amerikában él, ahová magyar ember ritkán jut el.


Kissé talán negatívan tálaltam a nyelveket, de tényleg csak az alapján dönts, melyik vonz. Midnegyikből leeht hasznos húzni, és mindegyikből lehet csupán egy porosodó nyelvvizsga-bizonyítvány.

2011. szept. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%

Az elsővel maximálisan egyetértek. Ment is a zöld kezecske.

Azt érdemes tanulni, amelyik érdekel.

Én is megkaptam ezt az angol után németet illene tanulni dumát, de ez hülyeség. Nincs értelme szenvedni a némettel, ha nem megy. Így én pl spanyolt tanulok, és nagyon tetszik.


Bár azt meg kell jegyezni, hogyha itt Magyarországon képzeled el a jövődet, akkor a minket körbevevő népszerűbb nyelvek lehetnek hasznodra. Német, francia, olasz leginkább. Ha ezen közül szimpatizálsz valamelyikkel megéri belevetni magad. Viszont nem tudhatod, hogy később mi lesz, nekem van olyan ismerősöm aki műszaki területen dolgozik és a holland nyelvvel keres pofátlanul jól. Illetve az ő esetében egyik sem menne a másik nélkül.


Tehát azt válaszd, ami neked tetszik.

2011. szept. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
58%
amugy csak az 1.re írnám h legtöbben azt mondják h német után könnyű az angolt... nem fordítva
2011. szept. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
német
2011. szept. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én a spanyolra voksolok. Azt mondják, a lusták nyelve: keveset kell tanulni, de mégis sokat tudsz...
2011. szept. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Én legszívesebben mind a 4 et megtanulnám:D Csak az a bajd h csak 1-et választhatok, és nem tom melyik legyen...
2011. szept. 16. 15:12
 7/14 anonim ***** válasza:
70%

Én pont azt kaptam, hogy hülyeség lenne észtet vagy svédet tanulni, mert, hogy azzal nem megyek semmire. Honnan tudnák ezt mások?


Tanulj azt, ami érdekel! Szerintem az orosz szép nyelv.

2011. szept. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A német a 2. legfontosabb nyelv az angol után. Hátránya, hogy nehéz. Mind műszaki, mind gazdasági, mind idegenforgalmi területen nagyon fontos.


A francia és az orosz vannak a 3. helyen. Az orosz előnye, hogy kevesebben beszélik mostanában, a franciáé, hogy több területen lehet hasznosítani.


A spanyol jelentősége igencsak alárendelt.


A spanyol kivételével bármelyiket jó döntés 2. nyelvnek felvenni, válaszd azt, amelyik tetszik.

2011. szept. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Európában a németnek és a franciának vennéd nagy hasznát, mivel az angol után ezek a legelterjedtebb/legfontosabb nyelvek. Igaz, hogy a spanyolt többen beszélik de nem olyan helyeken ami munkavállalás szempontjából neked kedvező lesz. Spanyolország és Dél-Amerika nem valami gazdag helyek.


De ettől függetlenül, azt kezdd el tanulni amelyik nyelv/az ország kultúrája a legközelebb áll hozzád, mert csak így lehet nyelvet tanulni. Hiába hasznos mondjuk a német ha semmi kedved nincs hozzá, úgysem fogod soha magas szinten beszélni.


Egyikkel sem fogsz rosszul járni, hidd el!

2011. szept. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
amelyi8k vonz.de ha télleg mind vonz akk megpróbálhatod h másodiknak pl a németet és később az oroszt v azt máshogyan.a francia gyönyörű.én azt tanulok angol mellé.:)
2011. szept. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!