Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol felsőfokú úgy, hogy nem...

Angol felsőfokú úgy, hogy nem tanultam angolt általánosban?

Figyelt kérdés

Nos... elég komplikált a helyzetem.


Általános iskola első 8 évében tanultam németül, aztán gimnázium első évében kezdtem angolt tanulni, most 10.es vagyok.


Azt kell tudni rólam (és most őszinte akarok lenni, nem egoista), hogy elég sokat gépezek, gyakorlatilag az a hobbim, hogy neten olvasok (ezek legnagyobb részét angolul, mivel az adott témakörben magyarul nincs túl sok infó), filmeket nézek eredeti nyelven magyar felirattal, de pl. ha valaki ismeri a True Blood című sorozatot, azt tökéletesen megértem angol felirattal, és végső soron sokat játszom, játékokkal, amikben általában nagy hangsúlyt kap a történet, tehát a fele beszélgetésekből áll. Ezt mind ugye angolul.


Tanulási kötelezettségeimet megcsinálom, tehát lustának sem vagyok (kifejezetten) mondható. Amikor elkezdtem gimiben az angolt, akkor csak és kizárólag a játékokból, írásokból, filmekből átvett tudásom (persze sok dolognak és szónak utánanéztem a neten) volt. Elég jól ment, a csoport egyik legjobbja voltam, dícséretet is kaptam.

Ezzel ellenben a németet nem is szeretem, és úgy érzem, hogy az angol jobban is megy (persze azt többet gyakorlom végül is, és könnyebbnek is mondják). Ott például gondolkodnom kell a dolgokon, angolban meg szinte bármire (hétköznapi dolgok, persze még van mit csiszolódnia nyilván a szókincsemnek) tudok reflexszerűen válaszolni, mivel sok külföldi emberrel is beszéltem már, az valahogy belém van rögzülve.


Ennek ellenére németre kezdtem el nyelvvizsga szinten készülni 9. félévében (szüleim elriasztottak az angol felsőfokútól), azonban nyáron elég lazán vettem, + előtte meg gyakorlatilag 15 órám volt körülbelül, azért időt öltem bele, de nem túl sokat. Nem megy rosszul, valószínűleg meg tudnám csinálni (és aztán egy angol középfokút), viszont az angolhoz sokkal nagyobb kedvem lenne.


Eddig úgy volt, hogy a fenti terv szerint megy minden, azonban ma kicsit utánanéztem, és észrevettem hogy a többlet pontból érettségin a német csak 12őt érne, mivel angolból emelt szintű érettségit szeretnék tenni, + az angol nyelvvizsga. Tehát 480 lenne (a max) német nyelvvizsgával, nélküle 468.


És ekkor gondoltam, hogy helyette kéne egy angol felsőfokút tenni. Azzal +80 pontom lenne, azt csinálnám amit szeretnék, és később is hasznosabb lenne valószínűleg mint a német, illetve...


Azt úgy sem használnám, ezért elfelejteném, és munkához meg nem hiszem hogy kellene, mivel vagy nyelvvel akarok továbbmenni, (akkor ajánlatosabb egy darabbal tovább menni, de azt felső fokon tudni), vagy pedig informatikával, oda is inkább angol kell. Azonban vannak német nyelvet igénylő informatikai munkák is, és mivel informatikusból sok van, most nem tudom mi lenne a legjobb. Azt sem tudom, hogyha elfelejtem a német nyelvet, az még oké hogy újra begyakorlom, de ezt akkor is megtehetném ha alapból nincs nyelvvizsgám. Vagy ilyen melóknál kérnek papírt a nyelvvizsgáról? Persze gondolom, ha látják hogy tudsz nem, de ha van papírod és akadozva megy, akkor arra vajon mit mondanak? Tehát végső soron álláskeresésnél van értelme a papírnak?


Eredetileg azért írok, hogyha most elkezdenék angolozni (napi szinten olvasnék valószínűleg a hobbimból fakadóan több órát angol szöveget átlagban, persze lennének napok amikor kimarad), + tanulnék külön tanárral is) akkor meg tudnám csinálni még érettségi előtt (az nem baj, ha 12. csak akkor az év elején) az emelt szintű érettségit + a felső fokút?


Németbe még sok munkát kéne beleölni.


És magyarországon angol-magyar tolmácsnak + esetleg nyelvtanárnak (különtanárnak) akadna munka? Nem kell nagy kereset, de azért ha havi kétszázezer felett lenne valamennyivel, az nem lenne rossz.


Végülis külföldre is mehetnék, de nem tudom mennyire akarnak külföldi informatikusokat.


Bocsánat a hosszú szövegért. A végére mégegyszer a kérdéseim (ha tudtok, jó lenne ha pontokba írva írnátok le a válaszokat, de persze én már annak is örülök, ha valaki volt olyan rendes hogy elolvasta a szöveget eddig és válaszol):


1. Hogyha most elkezdenék angolozni (napi szinten olvasnék valószínűleg a hobbimból fakadóan több órát angol szöveget átlagban, persze lennének napok amikor kimarad), + tanulnék külön tanárral is) akkor meg tudnám csinálni még érettségi előtt (az nem baj, ha 12. csak akkor az év elején) az emelt szintű érettségit + a felső fokút?


2. Álláskeresésnél van értelme a német középfokú papírnak?


3. Angol felsőfokúval lehetne magyarországon normál keresettel rendelkező állást találni? (tolmács, vagy bármi más állás amihez nyelv kell). Ehhez kellene egy anglisztikai egyetem is, ugye? Ha kell, elvégezném.


4. Angol felsőfokú + informatikus kombóval külföldön lehet állást szerezni?


2011. szept. 7. 18:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Az 1. és 2. számú kérdésedre tudok biztosan válaszolni: Szerintem igen, mivel én magántanár nélkül, kizárólag csak olvasgattam és filmet néztem, így készültem az angol emelt szintű érettségire és a felsőfokú nyelvvizsgára. 11.-ben előrehozottan meg is csináltam, szinte hibátlanul.


Bár hozzáteszem, hogy nagyon jó nyelvérzékem van, nekem a német is könnyen megy. Annak ellenére, hogy nem szereted a nyelvet, szerintem mindenképpen csinálj abból is egy nyelvvizsgát, mert egyetemen több szak mesterképzésénél például követelmény a két nyelvvizsga, és munkakeresésnél egyértelmű előny.

2011. szept. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Írtad még azt is, hogy sokat játszol gépen. Akkor, ha esetleg még nem játszottad volna, tudom ajánlani a Star Wars KotOR 1 és 2-t, abban komplex történet, rengeteg párbeszéd és olvasnivaló szöveg van, nagyon jó nyelvtanuláshoz.
2011. szept. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

:D Ismerem, nagy Star Wars fan vagyok.

Az egyet kétszer nyomtam végig, a 2-t most fogom 4×-re.

2011. szept. 7. 18:56
 4/4 A kérdező kommentje:

Na utánaolvastam, igen, tényleg sok helyre kell két nyelvvizsga mesterképzéshez, pl anglisztikán is. Erre nem gondoltam.

Akkor eldőlt, először német középfok, aztán angolból megpróbálom a legtöbbet kihozni.

Nagyon szépen köszi a válaszaidat!

2011. szept. 7. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!