Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » B2-es angol Euroexam tapasztal...

B2-es angol Euroexam tapasztalatok, vélemények, könyvek a felkészüléshez?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok róla, nehéz? Milyen könyvekből lehet rá felkészülni? (írásbelire, nyelvtanra, szóbelire is gondolok)


Köszi :D


2011. szept. 7. 20:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem nehéz! Vannak felkészítő könyvek (még egy tankönyv is) úgy hívják, hogy Euro City course book (B2). Vannak vizsgafeladat sorok, ami egy teljes vizsgát tartalmaz: Sample Set 1-2-3, sőt a neten is találsz feladatokat www. euroexam.com. Nyelvtani gyakorláshoz (önállóan) az English Grammar in Use, illetve az English Vocabulary in Use jól használható
2011. szept. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az egész EURO-ban a diktálás volt a legrosszabb feladat, amúgy a vizsga nem nehéz. A diktálás magnóról megy, ok hogy mondatrészenként mondja, de volt olyan hogy az egész mondat részből az end-et meg a the-t értettem ,mert volt benne olyan szó amit előtte életemben nem hallottam és leírva sem láttam. A nyelvtan se a legjobb, arra nagyon kell készülni. Readingnél elég a józan paraszti ész, a levélírásnál meg nem kell annyira megcsavarni a dolgokat.

Én anno Euros vizsgára készítő füzetből készültem, illetve TELC-es vizsgafeladatokat oldottam meg, mert a jellegében nagyon hasonlóak voltak.


Szóbeli egy poén volt, kb 15 perc alatt végeztünk vele. Nem kell bonyolult szófordulatokat alkalmazni, legyél lényegre törő, főleg a 3db 2 mondatos szituációs feladatnál. Képregényes feladat is volt, volt egy 10 kis képből álló sztori és azt kellett elmondani. Ilyet rajzoltathatsz bárkivel lényeg hogy legyen benne egy alapszituáció: pl xy család nyaralni megy, történik valami bonyodalom, ami később megoldódik. Szóval ilyesmikre kell gondolni.

2011. szept. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!