Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolban segítesz kérlek?

Angolban segítesz kérlek?

Figyelt kérdés

gimis vagyok elsőéves és most kezdtem el.

He's got wavy hair. a mondatot értem de mért úgy van hogy He's? neki hullámos a haja. de a neki úgy van hogy his nem? ja és ez a He's ugyanaz az a He is-sel? az angol tanárunk semmit nem magyaráz el nagyon durván válaszol ha kérdezünk tőle :( ja meg még egy kérdésem lenne:


affirmative


I've got

he/she/it______got

you/we/they_____got


negative


I_____got

he/she/it_____got.


köszi


2011. szept. 8. 14:55
 1/5 A kérdező kommentje:

Ja és ennél a kérdésnél hogy

What day is it today? mért kell az it?


What's your favourite day? itt pedig mért kell az 's a what után?

2011. szept. 8. 14:57
 2/5 anonim ***** válasza:

A he's összevont alak, ugyanaz,mint a he is.


he/she/it has got

you/we/they have got


I haven't got

he/she/it hasn'tgot.

2011. szept. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ja és ennél a kérdésnél hogy

What day is it today? mért kell az it?

Mert kell h legyen alany.


What's your favourite day? itt pedig mért kell az 's a what után?

az 's valójában is csak összevont alak, az meg azért kell mert a kérdésbe kell állítmány.

(Vannak olyan kérdések,amelyekbe nem kell állítmány,de csak akkor ha az alanyra kérdezünk).

Nem tudom h világos-e.

?

2011. szept. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

He's got wavy hair.= Hullámos haja van (neki).

Ezt az angol így fejezi ki (have/has got=van neki/van nekem/van nekünk... ez egy birtoklást kifejező IGE, szemben a birtokos személyes névmással: pl "his"). Mondhatnád azt is, hogy "His hair is wavy".= Az ő haja hullámos. De nem ez a MEGSZOKOTT (mellesleg magyarul sem, magyarul is inkább azt mondod: kék szeme, barna haja van, nem pedig: a haja barna, a szeme kék).


A "'s" két dolgot jelenthet:

-is

-has

Hogy éppen melyik, azt a szövegkörnyezetből tudhatod meg. Pl He's got... itt tuti hogy "has" van rövidítve, mivel olyan nem fordul elő, hogy "is got"...

She's beautiful. Itt pedig biztos hogy "is" van, mivel utána egy melléknév található, tehát ő olyan (gyönyörű)...

It's a nice book. (Ez (van) egy szép könyv : IS)

It's got a long title. (Hosszú címe van neki: HAS)

remélem érthető...


affirmative


I've got

he/she/it's got

you/we/they've got


negative


I haven't got

he/she/it hasn't got.



"What day is it today? mért kell az it?" (hülyén hangzik, de talán így érthető: Milyen nap ez ma?)

így lehet rá válaszolni: It's Thursday ("it" általános alany)

Vagy ha összehasonlítod a következő kérdéssel, talán még érthetőbb:

What time is it now?


"What's your favourite day? itt pedig mért kell az 's a what után?"

"is" rövidítése What is your favourite day? Ha nem lenne ott a létige, akkor nem lenne állítmányod. Angolul a névszói-igei állítmány (remélem jól mondom magyarul) esetén mindig ki kell tenned a létigét:

Ez a labda (van) piros. This ball is red.

2011. szept. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

edit712

itt mire gondoltál?

"(Vannak olyan kérdések,amelyekbe nem kell állítmány,de csak akkor ha az alanyra kérdezünk). "

2011. szept. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!