Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit takar a gyakorlatban az...

Mit takar a gyakorlatban az alapfokú angol nyelvtudás?

Figyelt kérdés
Mennyi igeidőt használ, és nagyjából mennyi szót ismer az, aki alapfokon beszél angolul?
2011. szept. 9. 16:56
1 2
 11/12 ausonia ***** válasza:
88%

nem az eddigi válaszadóknak akarok beszólni, csak saját vélemény:

azt kérdezted, gyakorlatban mennyit ér, erre mindenki a nyelvvizsgával jön.persze annyiban érthető, hogy mindenhez a papír kell, felvételi, diploma, sőt, első körben munkavállalásnál is (csak ugye utána meg is kell szólalni az interjún).

ha valaki azzal a céllal kezd el nyelvet tanulni, hogy majd képes legyen kitölteni egy tesztet, az már régen rossz.az soha nem fog a gyakorlatban hasznos nyelvtudásra szert tenni. nekem elég sok tanítványom volt már (mivel tanár vagyok),és voltak mindenféle szintre készülő emberkék.volt olyan alapfokosom, aki ugyan valóban nem tudta használni az összes igeidőt, meg amiket tudott abban is hibázott néha, de tökéletesen megértette magát és folyékonyan beszélt. nyilván a nyelvérzéke is jó volt, de ő eredetileg nem a papír miatt kezdett tanulni, hanem, hogy kommunikálni tudjon,és végül úgy döntött, leteszi az alaofokot, mert kellett neki a diplomához.és volt olyan középfokosom (neki is meglett az az aranyos kis papír), aki nem hogy hibásan, de nyökögve beszélt csak, csakhát a könnyebbik típusú nyelvvizsgát választotta.

tehát szerintem ha a gyakorlati oldalát nézzük,felejtsük el a nyelvvizsga papírt.az alapfokú nyelvtudás(ha tényleg nyelvtudásról beszélünk és nem néhány nyelvtani szabály bemagolásáról illetve arról, hogy ki tudjuk-e tölteni a tesztet) a gyakorlatban egész használható, mert ugye a nyelvnek az lenne a "haszna" hogy kommunikálni tudj vele.

2011. szept. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

tegnapelőtt 19:47 vagyok,

és szintén tanár...

Kedves utolsó,

a kérdező azt kérdezte, hogy "mit takar", nem azt, hogy mennyit ér. Nem jött mindenki a nyelvvizsgával, én sem, csupán megemlítettem, hogy amennyiben nyelvvizsgáról van szó, célszerű az adott vizsgarendszer könyveit alapul venni, a "gyakorlatban" pedig pontosan az a szókincs és nyelvtan kell, ami bármelyik kezdő nyk.-ben benne van: angolul ugyanis a könyvek között ALAPFOKON édeskevés eltérés van.

Amúgy nem tudom, hogy angoltanárit végeztél-e v csak angol szakot (esetleg más nyelvet), de azért képzett tanárként nem feledkezhet meg az ember a "backwash effect"-ről; ha nem vizsgaspecifikusan készíted a tanulódat, bármilyen jól beszél angolul, nem sok eséllyel indul (egy anyanyelvi beszélő sem feltétlen menne át a saját nyelvének vizsgáján, amennyiben nincs vizsgaspecifikus jártassága - nyilván anyanyelvi esetben nem alapfokról van szó), nem tudom más nyelveken ez hogy van, de az angolt illetően enélkül ez így tulajdonképpen csak pénzleszívás és felesleges időpazarlás. Az már más kérdés, hogy egyes vizsgát "nyökögve" is le lehet tenni, de emiatt főjön a vizsgáztató intézmény feje, meg aki ennek tudatában a könnyebbet választja, én nyugodt lelkiismerettel állítom, hogy olyan vizsgázó még nem ment ki a kezeim közül, aki nem tudta volna HASZNÁLNI a tudását, pedig sosem 'bele a nagyvilágba' tanultunk, hanem célirányosan!

És nem beszólásnak vettem, csak egyszerűen bántotta a fülemet, hogy 5 válaszolóból 3-an a konkrét kérdésre válaszoltak (hány db. igeidő, mennyi és milyen szókincs), és szerinted mindenki a nyelvvizsgával jön...

2011. szept. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!