Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német nyelvtanulás? Help

Német nyelvtanulás? Help

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy régóta tanulok németül és utálom. Nem is megy és tényleg iszonyatosan nem szeretem, de ugye szükség van rá..

Bezzeg az angol, imádok angolul olvasni, filmet nézni, és azt meg tudtam jól tanulni, szinte a szenvedélyem a ez a nyelv.:)

De a némettel nem tudom mit kezdjek.. egyszerűen annyira csúnya és szerintem nehéz is. Csak Magyarországon ennyire fontos nyelv a német?:S


2011. szept. 9. 19:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem szükségszerűen kell mindenkinek németet tanulnia, ez attól is függ hol fogsz a későbbiekben dolgozni, milyen cégnél, melyik idegen nyelvet kell közép, vagy emelt szinten ismerned, esetleg melyik nyelvet kérik tőled "tárgyaló szinten" stb.


Ha neked az angol könnyebb, és ahogy mondtad, a szenvedélyed, akkor szerintem tanuld azt, és esetleg próbálj meg felkészülni egy emelt nyelvvizsgára. Hidd el, lehet még nagyobb hasznodra lesz, mint esetleg egy nehézkesen összehozott német közép. Sok sikert!

2011. szept. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Fenyvesi Gábor ***** válasza:
Ha hiányzik a motiváció, akkor tök felesleges kínlódnod a némettel. Ha viszont már van sikerélményed a nyelvvel, onnantól, meglátod, örömmel fogod folytatni. Hogy lehet sikerélményhez jutni? egyszerűbb történeteket megértesz, tudsz egy kicsit csacsogni, és téged is megértenek(!), információkat tudsz a célnyelven szerezni... De nyelvet tanulni, hogy ne unatkozz, annak nem sok haszna van.
2011. nov. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!