Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Túlvállaltam magam, hogy...

Túlvállaltam magam, hogy osszam be az időm?

Figyelt kérdés

Nem csinálom magamnak feleslegesen a programokat, muszáj ennyit vállalnom. Három faktra járok, magyar, angol, töri. Faktonként heti 3-400 oldalakat kell megtanulni, 3-4könyvet kidolgozni, reflektálásokat, elemzéseket írni, érettségi feladatsorokat megoldani. Ezen kívül kötelező indulnom magyarfaktosként az OKTV-n. Külön angol tanárhoz is járok, nyelvvizsga és érettségi miatt, plusz infótanár szintén érettségi miatt. És akkor még ott van a többi kötelező érettségitárgy is. Nagyjából így néz ki:


-november OKTV

-december nyelvvizsga

-április osztályozóvizsga

-május, június: infó és angol érettségi



Mit javasoltok, melyik időszakban mit tanuljak, mit hanyagoljak, hogy osszam be az időt, mivel mikor kezdjek el foglalkozni? Tudom, hogy egyetem így meg úgy, ne sírjon a szám, de 16 éves vagyok, hirtelen csöppentem bele a kemény munkába a 10.es aranyéletből, amikor semmit nem kellet tanulni, mégis négyes feletti átlagot kaptam. Már most idegbeteg vagyok, délutántól éjjelekig tanulok, nyomom magamba a kávét, és teljesen kilátástalan az egész, nem tudom, mikor mivel foglalkozzam, mivel érdemes, hogyan, hogy csináljak több időt, stb. A számomra felesleges, nem kötelező érettségi tantárgyakat így is elhanyagoltam egy kicsit - nem fogok megbukni - de nem elég. Nem tudom már tényleg, hogy merre hány méter.


Elnézést valakitől, ha számára idegesítő, nevetséges vagy felesleges a kérdésem, de kétségbe vagyok esve, nem tudom, mihez kezdjek, főleg, hogy a pontok is számítanak.


Köszönöm előre is a tippeket, tapasztalatokat!

16L


2011. szept. 9. 23:35
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
45%
ez semmi.... nekem 15 vizsgam lesz decembertol januar vegeig, megsem vagyok ketsegbe esve, es nekem nem olyan biztato nevuk van mint neked, pl folytonos kozegek mechanikaja emelt meg ilyesmik.. ha annyira le vagy terhelve akkor a nyelvvizsgara valo keszulest hanyagolhatopd mivel arra igazan nem kell keszulni, erettsegire meg meg annyit sem.. akar emelt akar nem
2011. szept. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Köszi. Egyetemen/ fősulin vagy? Mert azért az kicsit más, mondtam, hogy nem igazán érdemes összehasonlítani a kettőt. Engem ez a gyors változás nagyon meg viselt, ma is lemondtam egy mozit és egy házibulit, és tanulok a péntek esti éjszakában. Nagyon idegen ez még nekem, és nem jól viselem. De köszi :/ Igen, mondták, hogy ha megvan a nyvisga, az érettségi semmi, meg mindig ötös voltam angolból, de biztos annyira idegebeteg leszek, hogy arra is agyontanulom magam...
2011. szept. 9. 23:47
 3/26 A kérdező kommentje:
megviselt és pénteki éjszaka :D bocsi, tényleg le van terhelve az agyam :D
2011. szept. 9. 23:48
 4/26 anonim ***** válasza:
76%
Nekem meg egyetemistaként 50 vizsgám volt júniusban (3 szakon), ebből 45 sikerült, a többit felveszem még egyszer. Szóval ne ijedj meg, lesz ez még így se :-)) Amúgy meg nem hülyegyerekek mennek oktv-zni meg nyelvvizsgázni, úgyhogy valószínűleg okos vagy, és menni fog az neked könnyen. Csak lelkileg ne húzd vissza magad, egy percig se gondold, hogy nem fog menni, ne feledd: nincs olyan opció! Csak olyan van, hogy menni fog :-))
2011. szept. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :) OKTV-t nem én akartam, muszáj, de igyekszem, és megfogadom a tanácsod. Neked pedig gratulálok! És sok sikert a maradék öthöz! :)
2011. szept. 10. 00:05
 6/26 anonim ***** válasza:
39%
visszasirod meg az OKTV nehezsegi szintjet, ne aggodj :) marha tovabbtanulsz es nem valami nevtelen helyre vagy bolcseszre. es igen enis egyetemre jarok, elte fizikara
2011. szept. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
ELTE PPKra szeretnék bejutni.
2011. szept. 10. 00:13
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

1. Úr Isten, milyen gimnáziumba jársz te??? 300-400 oldalt megtanulni, 3-4 könyvet kidolgozni? :S

2. Nagyon sír a szájuk a ttk-soknak meg a mérnököknek, közben az átlag 10x annyit bulizik, mint egy számkivetett bölcsész, aki a könyvtárban görnyed... no comment.

3. No offence, de szerintem az 50 vizsga még 3 szakon is k-rvára lehetetlen, vagy valamit nagyon rosszul csinált a kedves válaszoló.


Tulajdonképpen az időbeosztásban nem tudtam segíteni, mert én magamnak sem tudom normálisan beosztani - bocsánat.

2011. szept. 10. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Semmi baj :) Amúgy Bányai Júlia Gimnázium, egy tavalyi országos listán 8. legnehezebb iskolának kategorizálták be, az ELTE Trefortját is előzte, bár arról nem tudok sokat, de biztos jó, ha már ELTE :D
2011. szept. 10. 00:20
 10/26 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszolónak mondom: igen, összejött az 50 vizsga, de nem azért, mert rosszul csináltam vmit. Átlag 15 vizsga akármelyik szakon elképzelhető, mint ahogy az első hozzászóló is írta, az már mindjárt 45, nekem meg még minorom is van, az elvileg a 4, szak, de ugyebár nem külön szak, vagyis egybe van számolva a major (fő) szakkal. Ehhez jönnek kötelező szemináriumok, stb, stb, kijött az.
2011. szept. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!