Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Némettudásomat szeretném...

Némettudásomat szeretném felfrissíteni és anyanyelvi szintre eljutni. Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés

Szeretnék jövőre Németországban tanulni, ezért tűztem ki magamnak ezt a célt. Van középfokú nyelvvizsgám, viszont azóta már sokat felejtettem, mert 2 évig egyáltalán nem használtam a nyelvet...Nyelviskolába azért nem szeretnék menni, mert hiszen nem a nyelvvizsga a cél.


Mit ajánlatok? Német újságok pl? Vagy hogyan álljak neki? Teljesen tanácstalan vagyok. :S


2011. szept. 11. 18:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg sajtót olvass,nagyon tudom ajánlani a Bild-et (biztosan tudod,hogy egy Blikk-szintű lapról van szó,DE!),a bulvárlapokból tudsz igazán használható szókincset szerezni,legalábbis ami a hétköznapi témákat,az alapokat illeti.A német és az orosz alapszókincsemet is az ilyen sokrétű témákat feldolgozó lapokból szereztem.Aztán biztosan akad olyan téma,ami érdekel,sport,politika,divat,akármi.Merülj bele a témába németül,nézz ehhez kapcsolódó videókat,dokumentumfilmeket.Később,ha már megvannak az alapok,olvashatsz ˝komolyabb˝ újságokat,Süddeutsche Zeitungot,Berliner Allgemeinét,stb.,plusz a zene nagyon jó még,hallgass rengeteg német zenét.Én így tanultam meg,egy darab nyelvkönyvet ki nem nyitottam,tökéletes nyelvtannal beszélek,a nyelvjárások megértése sem okoz gondot.Sok szerencsét és jó tanulást kívánok!
2011. szept. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Oh ez jól hangzik :)
2011. szept. 12. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!