Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha tényleg nagyon intenzíven...

Ha tényleg nagyon intenzíven tanulom az angolt, hány év vagy akár hány hóna alatt lehetne megtanulni angolul? 13l

Figyelt kérdés

mert elhatároztam hogy ki akarok menni majd Amerikába


csakhogy ahoz tudnom is kellene angolul


én pedig sajnos németes vagyok


ezért arra gondoltam hogy úgyis nemsokára 14 leszek,majd megyek diákmunkára és az ott szerzett pénzemből gyűjtögetek magamnak,amiből tudnám fizetni a tanárt és akár az útra is tehetnék félre


mondjuk ezt nem hiszem mert egy 14 évesnek szerintem nem adnának annyi fizetést :S


de nem is ez a lényeg,ezt majd valahogy megoldom


szóval ha tényleg nagyonnagyonnagyon tanulnék angolt,kb mennyi idő alatt tanulnék meg annyira hogyha kimennék Amerikába,el tudnék beszélgetni az emberekkel,nem csak ott állnék és nyögdécselnék..?


szóval ilyen anyanyelvi szinten kb?


nővérem szerint pár hónap alatt meg lehetne tanulni bár ahogy magamat ismerem,nehezen jegyzek meg ilyen dolgokat,főleg így hogy 7 éve németet tanulok,szerintem az elején picit keverném is ezért nem biztos hogy pár hónap alatt megtanulnék angolul ....szerintetek?


2011. szept. 12. 16:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha mar kint vagy Amerikaban, ott sokkal gyorsabban, realis angolt, nem akonyvet tanulod maeg. persze alapok nem jjonnek rosszul.


Amerikaban sokan nyogdecselnek, megsem veszik oket hulyenek, hanem segitenek nekik.

2011. szept. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én suliban tanultam 2 évig heti 2-szer 1 órában. Nem túl sok, kb. alapfok... Utána kimentem Angliába 1 hónapra, mikor visszajöttem, középfokúztam, pedig nem is tanultam kint célzottan, "csak" ismerkedtem meg beszélgettem. De kint nagyon sokat lehet tanulni. Igazából csak az első 2 nap volt nagyon kemény, nem értettem egy mukkot sem, kézzel lábbal magyaráztam. De 3 nap mintha csoda történt volna. :)
2011. szept. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én középfokú nyelvtudással jöttem ki Angliába, dolgoztam, mellette nyelviskolába jártam heti 3x2 órát és 6 hónap alatt olyan szintet értem el, hogy munkahelyet tudtam váltani, mert megvolt hozzá a megfelelő nyelvtudásom. A társalgási szinthez előképzettségtől függően 6-12 hónapra van szükség egy anyanyelvi környezetben.
2011. szept. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

en kozepfok utan mentem ki a US-be tanulni 1 evre, szoval a tudasom annyi volt kb amit a nagyon profi magyar angol oktatas biztositani tud, azaz epphogy valami. suli elott 3 hetig kb egesz nap dumaltam keresztanyammal hogy rahangolodjak az angolra, es 2 honap suli utan mar mindent megertettem.

szoval nem kell nagy nyelvtudas hogy kimenj, eleg egy nyelvvizsga-szinteket nezve kozep es felso kozotti, ott ugyis belejossz, es megtanulod a normalis angolt, a normalis kiejtessel. es a kerdesedre a valasu, ha suliba mesz akkor par honap

2011. szept. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! :D

azért nem hittem volna hogy ilyen jól meglehet kint is tanulni o.O

de már ezért megérné kimenni :)

mégegyszer köszi! :P

2011. szept. 12. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!