Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolul hogyan fejezzük ki a...

Angolul hogyan fejezzük ki a "nekem", "neked", "neki" stb. kifejezéseket?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy pl. Én elmeséltem NEKI a problémám. vagy pl. Ő megmutatta NEKEM a kutyáját.
2011. szept. 15. 11:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
me, you, him/her, us, you, them
2011. szept. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem nem, hanem úgy hogy for me, for you, for he/she stb.
2011. szept. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem a for-ral.

Pl. I told her my problem. vagy He showed me his dog.

2011. szept. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen igéd van, ugyanis vannak igék, amiknek kötelező vonzatai vannak: prepozíciók (to/for/at/into/...)

Object pronouns= 'személyes névmások tárgy és részes esetei', merthogy amit magyarul részes esetnek hívunk (nekem, neki,...) és tárgyesetnek (engem, téged...) angolul egy és ugyanaz: me, you, him/her/it, us, you, them.

Tehát ha van egy tárgyas igéd vagy egy igéd, aminek kötelező vonzata van, akkor utána ugyanazt tárgyeset jön, ha személyes névmást használsz, ebből kell választanod: "me, you, him/her/it, us, you, them".

Leggyakrabban a vki részére/neki a "for" v "to" prepozícióval fejezed ki, de ha magyarul azt mondod, hogy "neki", attól még előfordul, hogy angolul ezt egy sima tárgyas igével fejezed ki.

Pl

elmesél vmit vkinek - ez angolul egy 2-tárgyas ige (van egy közvetlen tárgy és egy közvetett tárgy), ilyenkor kéltféle képpen is mondhatod, ugyanazt jelenti:

-tell something to somebody

-tell somebody something

megmutat vmit vkinek

-show somethng to somebody

-show somebody something

-give somethng to somebody

-give somebody something

...

De sok ugyanilyen van még (nem csak "to"-val)

-sing a song for somebody

-sing somebody a song

-cry a river for somebody

-cry somebody a river

-save the last dance for somebody

-save somebody the last dance


Tehát amikor azt kérded, hogyan mondjuk azt, hogy NEKEM, ezért nem egyértelmű a válasz, mert függ az igédtől.

Írtam egy dalt neked. Nekem? (For me?)

Adok neked vmit. Nekem? (To me?)

2011. szept. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!