Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Meg lehet tanulni az angol...

Meg lehet tanulni az angol betüket helyesen ejteni és a kiejtést egy-két hét alatt?

Figyelt kérdés

Nagyon erős akcentusom van,ezért nem értik mit mondok. Ha betanulom cd-ről, leckékből a betük kiejtését és utána a szavakat, akkor meg tudok szabadulni ettől az erős akcentustól?


Nincs hosszú ü a billentyüzetemen.


2011. szept. 15. 21:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát a betűk kiejtését nem lehet megtanulni, de a hangokét igen. :)

Gyakorlás kérdése.

2011. szept. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
a betuket talan igen, a szavakat pedig olyan 6-8 ev alatt anyanyelvi kornyezetben. de az akcentustol megszabadulsz 1 ev alatt anyanyelvi kornyezetben, es raerzel a helyes kiejtesre mar. akcentusa pedig alapbol minden magyarnak van, meg kell tole szabadulni
2011. szept. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Olyat nem lehet, hogy pár hét alatt. Ugyanis lehet, hogy adott betű adott körülmények között másként hangzik, és amit előttem írtak még erre jön az akcentus.
2011. szept. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ki nem érti amit mondasz? Tanárok vagy külföldiek?


Én külföldiekkel dolgozom évek óta és leginkább azt vettem észre, hogy az nem érti meg amit a másik mond, aki nem is akarja.


Az akcentusodon az segíthet, ha a cd-n hallott szövegeket sokszor visszaismétled de valóban ez nem fog segíteni 1-2 héten belül.

Hallgass sok angol szöveget, nézz angolul filmeket és egy idő után rá fog állni a füled és ezzel együtt a kiejtésed is.

Ha tudsz valakivel angolul beszélni rendszeresen az is nagyon jó gyakorlás.

De valóban igaza van az előttem szólónak akcentus nélkül csak hosszú külföldi tartózkodás alatt tudsz megtanulni.

Mellesleg én úgy gondolom, hogy sehol a világban nem elvárt az, hogy akcentus nélkül beszélj egy nyelvet. Törekedj inkább a fordulatos társalgásra és nagy ( adott esetben professzionális )szókincsre.

2011. szept. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!