Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol középfokú nyelvvizsgán...

Angol középfokú nyelvvizsgán mindegy, hogy a brit vagy az amerikai kiejtést használom? És ha véletlen keverem őket?

Figyelt kérdés
Sok amerikai sorozatot nézek gyakorlás céljából, de BBC-t is, és néha már összekeverednek a dolgok. Tudom, hogy elvileg a brit a "standard", de ezt mennyire veszik komolyan?
2010. máj. 3. 17:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért biztos nem fogsz megbukni, mert vagy amerikai vagy angol kiejtést használsz. Meg hát középfok azért elég gyengécske, hogy nagyban számítson a kiejtés is.
2010. máj. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem ezt nézik. Inkább azt, hogy megérted-e, amit kérdeznek, és hogy te meg tudod-e értetni magadat. De van egy fontos dolog: a magyar visszakérdezést felejtsed el szóbelin, ott nincs helye magyar szónak. Ha valami probléma van akármelyik irányba, angolul kérdezz vissza.
2010. máj. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Akkor jó, remélem nem lesz gond.


Úgy gondoltam a keverést, h pl. a not szót egyszer "not"-nak, egyszer "nat"-nak ejtem.

2010. máj. 3. 18:21
 4/13 anonim ***** válasza:
No, hát az ilyeneken ne parázz.
2010. máj. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
én most voltam,totál amerikai kiejtésemmel(amerikai tv-sorozatokból tanultam meg folyékonyan beszélni) és mondták h milyen szép,tiszta a kiejtésem:) meg a vizsgabiztosok is inkább úgy beszélnek.::)
2010. máj. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
"Filmsorozatokból tanultál meg folyékonyan beszélni." Valószínű. Ekkora baromságot sem hallotam még. Bár mindenki az képzel amit akar...
2010. máj. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
oks,akkor csak kamuzok,mert az olyan jó:D... tényleg hülye voltam angolból,és 15évesen (most vagyok 19) elkezdtem letöltögetni sorozatokat..pl: prison break,24,one tree hill,dr. house angolul..és észre sem vettem,de totál rámragadt az angol.hátránya is van persze,hogy nem olyan jó a nyelvtanom,de már azt is korrigáltam,külön angol tanárral.érdekesen,ez akkora hülyeség,hogy az angol tanárom(fiatal még) is így lett tanár,..mindent angolul nézett,és nekünk is ezt mondja minden egyes órán h csináljuk ezt..minden hallottt szövegértéses feladatom MINIMUM 95%os,kivétel nélkül,úgy ahogy az olvasott is...nem kell elhinni,de ha nem tudsz rólam semmi,vagy arról hogy én hogyan tanultam meg angolul,akkor kérlek ne szólj le ok nélkül ;) köszönöm..
2010. máj. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
29%
Hát az én feleségem angoltanár és természetesen nyelvvizsgáztatni is szokott. Úgy gondolom azért van némi rálátása a dolgokra. Na most az hogy vki a "tévé"-ből tanul meg angolul, az egyszerűen dőreség. Persze meg lehet tanulni egy két dolgot, de azér az fényévekre van attól, hogy kijelenthető legyen az hogy onnan tanult meg. Ez kb. olyan mint amikor a kisgyerek nézi a CN-t és el tud mondani 5 féle állatot angolul. Wow! A gyerek megtanult angolul! Ez igen! Azért én kiváncsi lennék a Te "folyékony" angolodra. Persze ez alatt is sokmindent lehet érteni. De természetesen lehet hogy kiválóan tudsz angolul, csak azt kétlem hogy a filmekből tanultál meg. És minekután Te azt állítod hogy igen, ebből azért le lehet szűrni, hogy mennyire vágod Te az angolt...
2010. máj. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
felsőfokúra készülök,olyan rossz vagyok..de mindegy,te tudod,hogy én milyen vagyok angolból,nem magyarázkodom neked..
2010. máj. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem is kell magyarázkodni.
2010. máj. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!