Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő kell ahhoz, hogy...

Mennyi idő kell ahhoz, hogy egy középfokú nyelvvizsgát le lehessen tenni, illetve milyen nyelvtanfolyam?

Figyelt kérdés
2011. szept. 17. 20:58
 1/3 anonim ***** válasza:

1-4 év, attól függően, mennyi időd van rá, illetve mennyire van hozzá érzéked (iskola mellett tanulod-e, vagy munka mellett, vagy esetleg nem is csinálsz semmit, csak nyakadba szakadt a sok idő, és most tanulhatnékod van, blabla...).

A nyelvtanfolyam kérdésében inkább azt mondanám, ez teljesen változó. Szerintem egy különtanár éri meg a legjobban, ha nem sajnálod rá a pénzt, az olcsó, gyors tanfolyamok nem nyújtanak túl jó képzést, vagyis nem túl mély tudást szerzel vele.

Egyébként a legjobb mód a gyakorláshoz: nézz szinkronos filmet, animét, amit akarsz, eleinte tehetsz feliratot is (magyar, később az adott nyelv, egyébként az se baj, ha mindig felirattal nézed, mert a filmszinkronok nem mindig érthetőek, de kitűnő arra, hogy megfigyeld a kiejtést, hanglejtést, és még a nyelvtani szerkezetek is rögzülnek, bármilyen hihetetlen), vagy olvass az adott nyelven, lehet venni könnyített nyelvezetű könyveket is, én konkrétan fanfictionöket szeretek olvasni idegen nyelven, és teljesen változó a nehézsége attól függően, hogy milyen kategóriában van, illetve milyen stílusban írták, és még szórakozok is közben. Ja, meg dalszövegeket szeretek még fordítani, az rendesen megtornáztatja az agyam ilyen szempontból, és sokat tanultam belőle is. :D

Szóval szerintem a legjobb, ha külön tanárhoz jársz, + gyakorolsz a fent leírt módokon, és akkor később elég lesz csak ritkán tanárhoz járni is.

2011. szept. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Már tanulom a nyelvet 4 éve iskolában. És most egy éven belül szeretném a nyelvvizsgát a plusz pontok végett.
2011. szept. 17. 21:11
 3/3 anonim ***** válasza:
Mint közismert, könnyű nyelvekből kb. 500 munkaóra, a legnehezebbekből 2-3 ezer munkaóra a középfok, ha a módszer jó, a diák pedig átlagos képességű és elszánt.
2011. szept. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!