Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolból az a feladat, hogy...

Angolból az a feladat, hogy két képet össze kell hasonlítani pl. egy gyorsbüfé meg egy elegáns étterem. Mit lehetne ilyenről mondani?

Figyelt kérdés
Vagy például egy tanya és egy város.(Gondolom semmiképp sem arról kell beszélni, hogy mit látunk a képen.
2011. szept. 18. 19:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Egy-két mondatban elmondhatod h mit látsz a képen,bevezetésképpen.

És én a büfés étteremeb kitérnék arra h én hova szoktam gyakrabban járni, melyik az egészségesebb, hogy törtnéik a rendelés...meg ami az eszedbe jut.

a tanyan élés előnyei, hátrányai. pl. 'kevés továbbtanulási lehetőség...

elmondanám h én hol lakom, ha szeretem,akkor megindoklom h miért, ha nem akkor h miért nem szeretem azokra adok választ..miért jobb az egyik, mint a másik..:)

2011. szept. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2011. szept. 18. 20:15
 3/3 anonim ***** válasza:

Kezdésnek mondasz néhány dolgot kifejezetten a képről (In the picture I can see/ The picture shows me...). Ezt követően pedig az alap témát meghagyva rugaszkodj el, pl mond el, hogy ezek a gyorséttermi ételek mennyire egészségtelenek, emiatt lesz mindenki túlsúlyos stb, az elegáns étteremről meg elmondhatod, hogy ezek általában nagyon drágák, csak különleges alkalmakkor engedheti meg a család pl születésnap és itt akár arra is kitérhetsz, hogy te legutóbb hogyan ünnepelted a szülinapodat :)

Szerintem fontos ,hogy legyen egy zárómondat, amiben egyszerre mind2 képről beszélsz, tehát elmondod, hogy pl a gyorséttermek sajnos manapság sokkal trendibbek, elvégre 1 perc mire elhozhatod a kaját ,de az elegáns éttermek sosem mennek ki a divatból :)

2011. szept. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!