Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az a férfi nem volt most ott,...

Az a férfi nem volt most ott, aki korábban a kocsiban volt. The man who had been in the car before wasn't there now. The man that had been in tha car before wasn't there now. nyelvtanilag helyes?

Figyelt kérdés
2011. szept. 19. 19:16
 1/6 anonim ***** válasza:

"who" is és "that" is jó, "who" semleges, "that" informális


"now" helyett "this time"


többi OK, írásjelezés is :-) (*tha csak elírás...)

2011. szept. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

I see. Thanks.

megkérdezhetem,hogy nem választ oktatást?

2011. szept. 20. 05:36
 3/6 A kérdező kommentje:
válalsz-bocs :-)
2011. szept. 20. 05:36
 4/6 anonim ***** válasza:

Tanár vagyok, itthon is szoktam tanítani, de jelenleg gyeden és a kicsik miatt nem nagyon van időm (illetve meglehetősen kiszámíthatatlan, hogy mikor...)

De szívesen segítek, ha tudok, akár privát e-mailben is :-)

2011. szept. 23. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem tudok itt írni neked privát címre, megadom az enyémet: noe81@freemail.hu

Szeretném ha írnál. Szoktál itt segíteni. Az itt segítő emberek közül a TE magyarázatod,tudásod számomra a legmegfelelőbb. Jelenleg egyedül tanulom az angolt munka mellett,nem vagyok már sulis.

Nem feltétlen ingyen várom a segítséget.

2011. szept. 23. 04:56
 6/6 A kérdező kommentje:
a this time miért jobb megoldás? Mert a now-t esetleg múlt idejű mondatban nem használjuk?
2011. szept. 23. 04:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!