Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mitől olyan gyenge a magyarok...

Mitől olyan gyenge a magyarok nyelvtudása? Vagy csak én látom rosszul?

Figyelt kérdés
Sokszor úgy látom, pont azok nem tudnak a idegennyelvet, akiknek kifejezette szüksgük volna rá (pl. rendőr, jegyellenőr). A fiataloknál is gyakori tapasztalat, hogy ha van is nyelvvizsga, a nyelvet alig ismerik. Másnak is ez a tapasztalata?
2011. szept. 28. 14:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Régen az orosz volt a kötelező nyelv. Azt meg kb annyira vették, ohgy tudtak köszönni, számolni, stb. Utána már nem nagyon akartak tanulni mert még nem kellet a munkához annyira mint ma.


Akinek van vizsgája, azok közül sokan félnek megszólalni. Pont tegnap volt valami ilyen a rádióban.

2011. szept. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

először is a rendőrök jegyellenerőrökkel még nem volt tapasztaltom azokkal nem tudok mit mondani

másodszor azoknak a fiataloknak akiknek van nyelvizsgájuk de nem nagyon tudnak beszélni nyelvet /nem nagyon ismerik/ az azért van mert utána már nem nagyon tanulnak rá mondván hogy meg van a nyelvvizsga

másrészt ha valakinek olyan munkája van akkor jól beszéli az adott nyelvet ha nem olyan a munkája nem használja ergo elfelejti

2011. szept. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
És ezeken szerintetek lehetne valahogy javítani? Vagy milyen más problémát láttok még?
2011. szept. 28. 14:58
 4/21 anonim ***** válasza:

szerintem is rosszul beszélik a nyelvet, de ahogy az 1. válaszoló is írta, mert régen az orosz volt a kötelező és azt is félvállról vették. A következő generációnak már valszeg jobb lesz a tudása hiszen azért már vannak bizonyos elvárások, meg azért akinek van nyelvvizsgája ott némi tudás is akad, az még mindig jobb, mintha semmit nem tudna.


Elnézést az OFF-ért, de én is mindig megkapom itthon drága szüleimtől, hogy milyen topa meg béna vagyok , hogy vezetni sem tudok megtanulni. Mindig azzal vágok vissza, hogy velük ellentétben én 3 idegen nyelvet beszélek és mind a 3-at használom aktívan, de pl édesapám még magyarul sem tud rendesen, ezért, ha lenne lehetősége ,sem tudna megtanulni angolul :D

2011. szept. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Én Finnországban élek, itt az emberek többsége beszél finnül, angolul és svédül. Általános iskolában kezdik el a nyelvtanulást angolul és svédül szinte mindenki tanul, plusz van még egy választható nyelv (általában: orosz, német, spanyol, francia). A nyelvoktatás fontos és nem nyelvizsgákra hajtanak hanem nyelvtudásra. A gyerekek motiváltak, mert sokan szeretnének menni külföldre cserediáknak. A tvben nincs szinkronizálás, így szinte minden nap fejlesztik a tvn keresztül is a nyelvtudást. Anyuka, apuka is beszél idegen nyelveket, így tudnak segíteni otthon a tanulásban.

A másik meg, hogy itt már van tapasztalat a nyelvoktatásban. Nem most kezdték el nyelvoktatást az iskolákban így sok jó könyv, hanganyag, gyakorlókönyv van. Ezeket ingyenesen ki lehet kölcsönözni könyvtárból.

Felnőtteknek pedig szinte ingyen van nyelvoktatás esténként különböző helyeken. Japántól elkezdve az arabig rengeteg nyelvoktatási kurzus van, ahová főleg hobbyból járnak az emberek.

A finneknek szükségük van a nyelvtudásra, sokan járnak külföldre, illetve munkaszerzésnél nagyon fontos, hogy legalább angolul és svédül beszéljen az illető.

2011. szept. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2011. szept. 28. 17:03
 7/21 anonim ***** válasza:
én azt gondolom, hogy ez már kiváltság, vagyis tehát ahhoz h pl a szüleim akik átlagos rendes dolgozó emberek nekik sajnos nem ez a legnagyobb gondjuk h megtanuljanak egy idegeen nyelvet, konkrétan lehetetlen ilyen körülmények között, amikor még egy belföldi nyaralást sem tudsz kivitelezni, nem arról van szó h nem szeretnének, de majd örülni fogunk ha nyelvsulit is kitudjuk fizetni, sjanos a nyelvvizsga nekem csak a pontokhoz kell, de ez nem zárja ki h szeretném folyékonyan beszélni a nyelvet, nameg amilyen színvonalas oktatás zajlik, nálunk is ugye gimibe az volt h 2 nyelvet tanultunk, namost kb. 2. nyelvből szinte semmit nem tanultunk, vicc volta mit műveltek, talán azt az óraszámot angolra kellett volna fordÍtani és akkor lett volna hszna talán egy nyelvet tanultunk volna de azt jól, csak sajnos ugye itt a fejesek döntenek.
2011. szept. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

"Mitől olyan gyenge a magyarok nyelvtudása?"


Milyen gyenge? Készítettél valami nemzetközi felmérést, amiből ez derült ki?


Vagy az EU statisztikára gondolsz? Ott a magyarok azért szerepelnek a lista vége felé, mert nincsenek olyan szerencsés helyzetben, mint pl. a szlovákok, akiknek a 80%-a bejelöli, hogy tud csehül.


"Sokszor úgy látom, pont azok nem tudnak a idegennyelvet, akiknek kifejezette szüksgük volna rá (pl. rendőr, jegyellenőr)."


Szerinted hány spanyol jegyellenőr vagy francia rendőr tud angolul? Németek tudnak, és fitogtatják is, bár általában csapnivalóak belőle.

2011. szept. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Pont a napokban panaszkodott egy osztrák férfi nekem Sopronban, hogy jönnek ki a fiatalok az iskolából és egy sem tudta neki segíteni, hogy van egy pénzváltó. (megjegyzem, tele van vele a város, nem nagy tudomány elmagyarázni egyet)


Középiskolásoknak azért kellene olyan szinten lenni németből, hogy erre a kérdésre tudnak válaszolni.

Tegyük fel, a megkérdezettek fele angolt tanul, de akkor a németesek miért nem tudtak segíteni?

2011. szept. 29. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Azért a külföldiek sem semmik, olyan helyen dolgoztam, ahol rengeteg külföldi fordul meg. Angolul viszonylag jól beszélek (nemcsak papíron, párom svéd), de szinte csak az angol anyanyelvűekkel tudtam kommunikálni (ill. finnekkel, svédekkel), ugyanis a németek, szlovákok, oroszok, franciák, stb. k.rvára nem tudnak más nyelven, mint a sajátjuk...
2011. szept. 29. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!