Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Előbb francia és német, de...

Előbb francia és német, de angol sehol. Ezt "szabad"?

Figyelt kérdés
Általános iskolában tanulok még, 2 év múlva leszek középiskolás. Szerintetek "szabad" angol helyett inkább franciát tanulni? Ha csak franciául és németül tudok majd, de angolul nem, vagy csak kb. alapfokon, akkor hátrányban leszek munkakereséskor? Nagyon FONTOS lenne, mert már 2 napja ezen agyalok, és sehogy sem tudom eldönteni, hogy most akkor angol meg német, vagy német és francia... :(
2011. szept. 28. 19:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát az angol a gyakoribb, azt rengetegen beszélik, ez az előnye, a franciának meg az, hogy nem beszélik sokan. A legjobb lenne, ha mindkettőt tanulnál, azt nem lehet?
2011. szept. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen nagy hátrányban leszel munkakereséskor, ha nem beszélsz angolul, bár a francia megkönnyíti az angoltanulást a sok hasonló szó miatt. De tanulhatod a franciát az angol után is.

Mennyire tudsz most németül?

2011. szept. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát... Megyeget, össze tudok rakni mondatokat, megértem,a mit mondanak... A nyelvtan is értem. Olyan alap-alapfokon. :D
2011. szept. 29. 16:11
 4/8 A kérdező kommentje:
Mindkettőt egyszerre? Az nem menne haladó vagyok németből, és tudomásom szerint középiskolában 2 idegen nyelvet kell tanulnunk.
2011. szept. 29. 16:12
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szabad. Azt tanulsz, amit szeretnél (amit lehet).


Nem kell angolt tanulnod inkább, ha nem szeretnél. De tény, hogy szinten mindenhová elvárják, hogy beszéld/használd, feltételezik, hogy már tudsz (ha közben derül ki, hogy nem, az nem túl kellemes).


Szerintem nyugodtan tanulj franciát. Már csak azért is, mert jó tanárral iskolán belül ingyen van - nyelviskolákban és magántanárral pedig igen drága franciaórákat venni!!!

Az angol ilyen szempontból populárisabb, több helyen is megtanulhatod, külön - kicsit késleltetve akár, amikor már magabiztos leszel franciából. Több helyen/embertől lehet tanulni, kicsit olcsóbb. Azt javaslom, ne iktasd ki teljesen, foglalkozz vele, mert fontos. Csak kicsit később, a franciára meg nyugodtan feküdj rá.

2011. okt. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 webnyelv ***** válasza:
100%

Nekünk az volt középsuliban, hogy beosztották a fél osztályt, hogy mi németet és franciát tanulunk, az osztály másik fele meg németet és angolt.

Mondjuk érdekes, fura párosítás kicsit, de én nem bántam, örültem mindkét nyelvnek, és közben az angollal is foglalkoztam magánúton. Azóta angollal mentem tovább egyébként.


Ha tetszik a francia, válaszd azt! Némettel is el lehet boldogulni, a francia meg jól jöhet. Bár tényleg nem ártana, ha az angollal is foglalkoznál valamennyit majd.


Attól is függ, milyen területen akarsz továbbtanulni. Pl. informatikához az angol kellene nagyon, de pl. vendéglátásban talán a németet lehet jobban használni, mert német turista van nálunk nagyon sok.

2011. okt. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem például csak a német kell a munkában. :)

Sosem volt még angolra szükségem, de pl. olasz tudás jól jönne.


Szóval ez attól függ, mit akarsz kezdeni a nyelvvel.

2011. okt. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Angol kéttanban érettségiztem, és egy mukkot nem tudok franciául, németül is csak keveset. :D Mennyi mindent másképp gondoltam régen....
2018. aug. 31. 23:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!