Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Francia, orosz vagy német?

Francia, orosz vagy német?

Figyelt kérdés
eddig angolt és spanyolt tanultam ,de most szeretnék egy újba belekezdeni.
2011. jún. 1. 17:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Bármelyik jó lehet, de attól függ, hogy mi a szakterületed, vagy mi lesz.

Egyébként én most nyáron fogom elkezdeni a franciát, mert megyek ki Párizsba tanulni (100 órás intenzív tanfolyamra megyek, szóval ha esetleg nyáron aktuális a dolog, akkor gyere:p)

2011. jún. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
pénzügy számvitelt vagy gazdaságinformatikát fogok tanulni. szted?
2011. jún. 1. 17:32
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajna pénzügyi meg gazdasági dolgokban nem vagyok nagyon otthon, én mérnöknek tanulok, abban érdemben tudnék javasolni neked, de sajnos még ott is függne az érdeklődési körödtől, gondolom ez itt is így van.

Az orosz egy jó nyelv, és akik régen tanulták kötelezően (és ezen emberek 1%-a, aki tudja is) lassan nyugdíjba mennek, és vannak orosz gazdasági kapcsolatai az országnak. Bár jelenleg ezek megszüntetése folyik, lásd Mol megvásárlása. Ettől függetlenül érdekes nyelv. De nézd meg, hogy leendő egyetemeden lehet-e egyáltalán tanulni, mert öcsém a BGF-en oroszt akart tanulni, de nem indult a csoport, mert túl kevesen jelentkeztek.

A német a műszaki élet másik nyelve (angol után). Ezt ajánlom azonban a legkevésbé, mivel már sokan beszélik, pláne ahhoz képest mint amekkora jelentősége van. Nyugati szomszédainkon kívül a világon nem nagyon beszélik, és nem használják.

A francia az EU 2. hivatalos nyelve az angol után, tehát az ilyen gazdasági dolgokhoz biztos praktikusnak tűnik nekem. A világon is kb 200 millióan beszélik (Európában ugye Svájc, Belgium, meg EU-n kívül ott van Kanada, stb).

2011. jún. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem német,csak az a szomszédos nyelv. Oroszt tanultam,azt nem ajánlom. Eléggé nehéz is,meg nem érez rá az ember,a kiejtés közel sincs az oroszokéhoz :S
2011. jún. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
hm. akkor lehet h a francia marad. én is a BGF-re megyek
2011. jún. 1. 18:37
 6/14 anonim ***** válasza:
84%
egyértelműen német. még mindig az a világnyelv. lehet felkapott a francia,de Fr.o kivül nem nagyon hasznos,viszont németül egész Európa beszél. angol után ez a legfontosabb
2011. jún. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
54%

Ha ilyen területen akarsz továbbmenni,akkor az oroszt mondanám,nagyon könnyű,ha egyszer ráérzel és megtanulsz ragozni,akkor egy álom.És igaz,hogy alig vagyunk már akik beszéljük,gondold el kik vannak kevesebben,a németesek vagy az oroszosok?

A francia is egy jó választás,a németet túl sokan beszélik.Melyik tetszene inkább?

2011. jún. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
37%

"németül egész Európa beszél."

Franciául meg Kanada,fél Afrika,Csendes óceáni szigetek,Közép-amerikai országok:)

A francia az angol után a 2.legfontosabb.

2011. jún. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
tetszene mind, de leginkább a francia és az orosz
2011. jún. 1. 21:07
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Mindhárom jó. Azt válaszd, amelyik tetszik. Kicsit más területeken tudod őket használni.


A németet szinte bármilyen műszaki, üzleti vagy informatikai területen lehet használni. Az állásajnálatok úgy néznek ki, hogy az angol minden nyakkendős álláshoz kell, a német meg kb. a háromnegyedüknél előny. A többi a futottak még kategóriában van. Ha nincs konkrét elképzelésed a jövőbeli munkádról, akkor a németet tanuld.


Külkereskedelmi, nehézipari, vegyipari, energetikai stb. irányokban néha jól jön az orosz. A francia inkább a közigazgatási, diplomáciai területen (EU-s intézmények), és a külkereskedelemben (a mediterrán térségben), valamint a nukleáris technikában (ott az orosz is), orvostudományban stb.


Közalkalmazottként az angol, német és francia után jár pótlék.

2011. jún. 2. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!