Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ajánlanál angolból szótárat...

Ajánlanál angolból szótárat és nyelvtankönyvet?

Figyelt kérdés

Üdv!


Eddig németes voltam,most rávettem magam az angol tanulására,és felsőfokig meg sem állok. Jelenleg semmilyen szinten nem vagyok,hisz meg sosem tanultam, csak ami innen-onnan "véletlen" rám ragadt. Beszereztem a kreatív angolt,azzal fogok tanulni. Mit érdemes még hozzá megvennem? Gondoltam,hogy szótárkönyv praktikus lenne, vagy manapság már az internet miatt fölösleges? Nagyon drágák,kicsit nem szeretnék,mert az jó eséllyel 1év után hasztalan lenne. Tehát valami nagyobb méretűt,viszont akkora a választék...Melyiket lenne érdemesebb beszerezni?Angol-magyar illetve magyar-angol szótárt is szeretnék. Valamint egy nyelvtankönyv is fontos lenne. Melyik az, ami az alapoktól a felsőfokig mindent tartalmaz? Tanárhoz nincs pénzem járni, de neten sok anyag található, a társalgást meg megtudom oldani ismerősökkel majd.


Előre is köszönöm a segítséget!:)


2011. okt. 1. 12:53
 1/1 anonim ***** válasza:

szia, sok sikert a tanulashoz :) A konyveket ne dobd ki :) jok azok a net mellett. Ajanlom az English Thesaurust vagy English dictionary. Az elobbi boviti a szokincsedet (szinonimak), a masik pedig angolul magyarazza a szavakat. Sajat tapasztalat, hogy angolul tanuljal angolt :) A BBC oldalan vannak jo anyagok, an iTunes-on, hogy ha van. Ezeket hallgathatod, s eszmeletlenul sokat segit erteni is meg megerteni is. Nyelvtan itt talaltam nagyon jot, mai napig is innen veszem a dolgokat : [link]

Ha meg nem tudod ezeket hasznalni, akkor hasznald fel kesobb :) A szotarak kozul nekem az Orszagh van meg, a kicsi :) szamomra ez valt be, szeretem. Online is van a Magyar Elektronikus Konyvtar oldalan :) Le is lehet tolteni ... vagy ra mesz a Google-ra, s ott search-ogsz :) Ha szukseged van segitsegre, foleg iras teruleten, akkor csak kerdezz :)Viszont, nem biztos, hogy azonnal fogok tudni valaszolni, leven vizsga idoszakom van :)


Cheers :)

2011. okt. 2. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!