Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Most voltam német középfokú...

Most voltam német középfokú nyelvvizsgán. A szóbelin az volt a problemlösung, hogy osztrák cserediákoknak kell prezentációt csinálni a magyar diákok életéről. (többilent)?

Figyelt kérdés
és mi meg elkezdtük mondani,hogy milyen a magyar diákok élete, meg erről beszélgettünk.a tanár csak annyit mondott a végén, hogy "biztos erről akartatok beszélni?" mi meg hát nem tudtuk mivan. és kiderült,hogy arról kellett volna beszélnünk,hogy ki hozza a projektort meg ilyenek:S:S szerintetek ettől még sikerülhet?
2011. okt. 2. 11:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Hogyha azt amit beszéltetek az értelmes volt,nem volt benne sok hiba,nem akadtatok meg túl gyakran,akkor attól még sikerülhet.
2011. okt. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 webnyelv ***** válasza:

A feladat, hogy "prezentációt kell készíteni", többféleképpen is értelmezhető. Szerintem nem volt egyértelmű a feladat megjelölése, mert az is prezentációnak számít, amit ti csináltatok. És az is prezentáció fogalmába tartozik, amit ők gondoltak.

Nem volt egyértelműen leírva, mi a feladat. Ha nem sikerülne, szerintem reklamáljatok, mert ez nem jogos. Nem tudom, milyen lehetőségek vannak fellebbezésre, a vizsga felülbírálására, de amik vannak, azokat ki kéne használni.


Én egyszer azért kaptam rosszabb jegyet, mert olyasmi volt a feladat, hogy "Empfehlen Sie ein Zimmer ohne Medien". (Ajánljon egy szobát média nélkül!) Itt sem teljesen egyértelmű, hogy az "ohne Medien" a szobára, vagy az ajánlás módjára vonatkozik-e. Én az utóbbira értettem. A tanár nem. Talán logikusabb is, ahogy ő gondolta, de azt akkor feleléskor nem tudtam hirtelen felmérni. Végülis ötös helyett négyest kaptam, mert internet és tévé nélküli szoba helyett internettel felszerelt szobát ajánlottam. A vizsgáztató jóindulatán múlik, mi lesz. De ha nem sikerül, a helyetekben megfellebbezném.

2011. okt. 6. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Na, mi lett? Sikerült?
2012. júl. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
igen, sikerült:D levontak 5 pontot, de az nem olyan vészes.:)
2012. júl. 19. 21:37
 5/5 anonim ***** válasza:

Bocs, a vizsgáztató

magyar v anyanyelvi volt ?

2019. jan. 31. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!