Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy van az németül, h a...

Hogy van az németül, h a Szent István Egyetemre járok és harmadéves hallgató vagyok?!

Figyelt kérdés
2011. okt. 4. 16:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ich besuche das Sankt Stephan Universität seit drei Jahren.

(három éve)

2011. okt. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A "Szent István"-t nem kéne lefordítani. Ha például az lenne az intézmény neve, hogy Gróf Andrássy Zoltán Egyetem azt hogy fordítanád?
2011. okt. 5. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
és ha azt mondom h:ich gehe zur Szent István Universität?azúgy nemjó?
2011. okt. 5. 14:56
 4/13 A kérdező kommentje:
hát nemfeltétlenül akartam am lefordítani, nemgondoltam ilyenre:D
2011. okt. 5. 14:56
 5/13 anonim ***** válasza:

Inkább. Gyulán pld ez volt a neve: Szent István Egyetem Egészségtudományi és Környezetegészségügyi Intézete. Magyarul is borzadály. Így ebből az Egyetem-et külön se fordítanám le, mert az a nevét képezi, szóval máshol sem.


Vizsgán meg ki kell térni ez elől, mert magyarul nem lehet megszólalni, és úgy a biztos.

2011. okt. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
ja, csak nem tudok kitérni ez elől, mivel bemutatkozásban ez az első 3dolog között van kb amit kérdeznek. neved, hány éves vagy, hova jársz suliba, v mit csinálsz, hol dolgozol..://
2011. okt. 5. 17:40
 7/13 anonim ***** válasza:
Az iskola rangját persze lehet fordítani, de a nevét nem kéne. De ha vizsgázol, nyugodtan mondj egetverő hülyeséget ami eszedbe jut. Például az Oktoberfest sörivó egyetem pultoslány szakára jársz.
2011. okt. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Esti tagozaton :)


Nappal meg dolgozol a Mozart házban, mint zongorista.

2011. okt. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
oké, ezt feltétlenül elmondom majd:)biztos nemfognak gyanakodni h csak kitaláltam:D
2011. okt. 5. 19:16
 10/13 anonim ***** válasza:
Naná, hogy nem fognak. Ha az egyetemi uniformisba mész, nem gyanakodni fognak, hanem nyálcsorgatva bámulni.
2011. okt. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!