Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit gondoltok a dexam nyelvviz...

Mit gondoltok a dexam nyelvvizsgáról?

Figyelt kérdés
Közép szintű angol nyelvvizsgát szeretnék tenni, és azt tanácsolták, hogy csináljam a dexam-nál, mert ott a legkönnyebb. Már van nyelvvizsgám, másik nyelvből, de főiskolán nem fogadják el a szakomhoz. Ezt nem rég tudtam meg, így mivel gimnáziumban 2. nyelvként tanultam az angolt úgy gondoltam megcsinálom. Egyébként is szeretem és beszélem a nyelvet, de úgy, ahogy magamtól megtanultam. Tehát nem a sztenderdet. Kérdésem az lenne, hogy mennyire nehéz ez a vizsga, mire számítsak, mire készüljek, mit és mennyit tanuljak meg. Ez az utolsó évem, ezért pórbálom a legkönnyebbet választani, mivel a diplomámhoz szükséges lenne. A másik problémám, hogy sajnos nincs pénzem kifizetni az órákat, így magamtól készülnék fel. Tudom, hogy ez nagyon nehéz és veszélyes, hiszen könnyen megbukhatok így, de mégis, szeretném megpróbálni. Nagyon szorgalmas vagyok, és imádom ezt a nyelvet. Mit tudnátok tanácsolni? Köszi, 22/F
2011. okt. 5. 00:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne a válasz , az , hogy mit gondoltok a dexam nyelvvizsgáról. Én is azt hallottam , hogy ez a legkönnyebb , bár nem tudom mennyire lehet " könnyű egy nyelvvizsga. Nekem már van egy közép németem , most pedig akarok egy angolt. Nem szeretem a nyelvet , ezért szeretném én is a lehető legkönnyebbet választani.
2011. okt. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%

Lehet, hogy már nem aktuális, de azért leírom, hátha másnak is segít.

Nekem csak a szóbeli nyelvvizsgám Dexam (az írásbeli BME), de az írásbeliről is tudok 1-2őt. Először is: fel lehet készülni magántanár és nyelviskola nélkül, felesleges pénzkidobás oda járni. Akiben van szorgalom, az otthon is simán fel tud készülni rá, főleg ha beszéli a nyelvet és tisztában van a nyelvtannal. Én sem jártam tanárhoz, könyvből is csak az 1000 kérdés 1000 válasz könyvet vettem meg még az érettségire, és mégis elsőre sikerült mind a szóbeli(76%), mind az írásbeli(78%). Van egy Dexamos gyakorlókönyv, azt hiszem 2000 ft, szerintem bármely könyvesboltban beszerezheted ami árul nyelvkönyveket. De ez sem kötelező. Nagyon hasonló a felépítése az angol érettségihez, onnan is lehet gyakorolni. A Dexam oldalán le van írva, hogy hogyan épül fel a vizsga. Egynyelvű, tehát szótárt nem lehet használni és így fordítás sincs. A 75 perc kevésnek tűnhet az modulfeladatokhoz, de ha jól osztod be az idődet, akkor még sok is lehet. A négy feladatból 3 az írott szöveg értését és 1 a nyelvismeretet méri. A fogalmazás pedig tényleg érettségi jellegű és az előző érettségikből sok ötletet meríthetsz. Mivel magadtól tanultál angolul, ahogyan én is, az olvasás részével nem sok problémád lehet, a nyelvtannal pedig még kevesebb, mert érezni fogod, hogy mi hova illik (picit a kötőszavakat érdemes átnézni). Hallgass a megérzéseidre ilyenkor és igeidőknél pedig gondold át, hogy magyarul hogyan mondanád, értelmezd a mondatot.

A szóbeli részénél választhatsz humán- és reálmodul közül. A humánra mindig többen jelentkeznek :) Én reálon voltam és nagyon korrekt volt. A magnó viszonylag könnyű, megint csak az érettségit tudom felhozni, ahhoz hasonló, de itt nem olyan tiszta a szöveg és kicsit gyorsabb. A szóbeli részénél kapsz 2 szöveget és eldöntheted, hogy melyiket választod. Ha kiválasztottad, kapsz egy kérdést hozzá és azt kell kidolgozni 10 perc alatt, majd előadod kb. 3 percben. Páros vizsga, így sok minden függ a társadtól. A vizsgáztatóval való beszélgetés során a vizsgáztató 3 kérdést tesz fel, általános témákról modulfüggetlen. Pl. nekem: Szeretnék-e Ázsiába utazni, szeretnék-e nagyobb házban élni. A páros résznél kapsz 1 papírt amire fel vannak írva, hogy milyen szempontoknak kell benne lennie a párbeszédben. Nagyon érdemes megnézni a honlapon a Beszédfunkciók részt, azokkal a kifejezésekkel sokat dobsz rajta. Figyelni kell, hogy párbeszéd legyen, nekem a társam nem működött együtt és sosem kérdezett tőlem semmit és inkább egy kiselőadást adott elő (41% lett neki a kommunikatív hatékonyság...). Figyelj, hogy ne bemagolt kifejezésekkel, szavakkal próbáld elkápráztatni a vizsgáztatókat, mert a társam az elsivatagosodástól a talajerózióig minden ilyen szót használt és mégis megbukott már sokadjára, míg én hétköznapi, egyszerű szavakkal beszéltem.


Valószínűleg van nyelvérzéked, mert magadtól tanultál, így szerintem nyugodtan belevághatsz egy nyelvvizsgába. Érettségi típusú az egész, nyugodtan böngészheted őket. Ha úgy érzed, hogy vagy ilyen szinten akkor sok sikert hozzá! :-)


Ui:Ha még van kérdésetek akkor privi.

2011. nov. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :))) Sokat segítettél :)
2011. nov. 19. 18:38
 4/12 fmci válasza:

Szia :)


szeretnék egy kis tanácsot kérni tőled. Szombaton lesz a dexam vizsga. A mintafeladatokat szinte hibátlanra csináltam meg, amelyek fenn vannak az oldalon. 1,2 hiba csúszott csak be. Azonban a tanárom azt mondta, az ilyen oldalakon általában csak kedvcsináló feladatokat raknak fel, a vizsga ettől sokkal nehezebb. Mennyire igaz ez tapasztalataid szerint?

Júniusban fogok végezni, nagyon fontos lenne, ha elsőre átmennék belőle.

Válaszodat előre is nagyon köszönöm :)

2012. jan. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
azok sajnos valóban lényegesen könnyebb feladatok mint élesbe.
2012. jan. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 fmci válasza:

:( :( :(

hát nem tudom akkor, hogy lesz...:(

2012. jan. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Sztem gáz a dexam. Inkább origora megyek, most márciusban.
2012. jan. 25. 09:17
 8/12 anonim ***** válasza:
miért origóra? tudod milyen nagyon nehéz az origó írásbelije , a legnehezebb nyelvvizsga... mi bajod a dexammal?
2012. jan. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Én a dexam írásbeliket mindig olyanra írom (itthon) hogy éppen átcsúszok. Origon mindig átmegyek. Nekem sokkal könnyebbnek tűnik.
2012. jan. 27. 15:13
 10/12 anonim ***** válasza:
65%
igen .. csak úgy pontoznak , hogy minden apró hibáért , szerintem a fordítás miatt nagyon nehezek.. de hát te tudod ... én németből azt csináltam , de nagyon bánom abból a szempontból , hogy rengeteget szenvedtem érte , de legalább előny az , hogy ez a tudás egy másik nyelvvizsgán felsőfok :))
2012. jan. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!