Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik helyes? (angol)

Melyik helyes? (angol)

Figyelt kérdés

I(live) in Budapest for 3 years , then I moved away.

Szerintem I had lived vagy I had been living ; de a tanár azt mondja, hogy I lived. Kinek van igaza? Melyik illik legjobban a mondatba? Előre is köszönöm!


2011. okt. 6. 16:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
had lived
2011. okt. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Ucsiha Madara ***** válasza:
A had lived a legjobb, mert azelőtt éltem ott, mielőtt elköltöztem, tehát ide Past Perfect kell.
2011. okt. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
a for / since perfectet vonz
2011. okt. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor egyértelmű , hogy past perfect :D
2011. okt. 6. 17:11
 5/6 anonim ***** válasza:

For az csak Present Perfect-t vonz, de nem Past Perfect-t.


A Past Perfect jelentése az, hogy valami egy másik múltbéli dolog előtt történt. A for maga nem teszi szükségessé a Past Perfect, de az, hogy utána van, hogy "then I moved away" az lehetőve teszi, hogy használd, de nem feltétlenül muszály.


Ez azon esetek közé tartozik, hogy használhatsz is Past Perfect-et (erősebb hangsúly azon, hogy ELŐTTE történt) és Past Simple-t is (inkább ilyen elmesélő stílus ahol inkább az a lényeg, hogy ez is megtörtént meg az is, nem pedig, hogy ebben a sorrendben következtek be).


Tehát mindkettőtöknek igaza van.

2011. okt. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 webnyelv ***** válasza:
Past Perfect és Past Perfect Continuous is helyes szerintem, csak az utóbbi jobban hangsúlyozza a történés folyamatosságát. Már három éve laktam Bp-n, amikor...
2011. okt. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!