Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tanult már valaki angolul...

Tanult már valaki angolul misszionáriusok segítségével?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy milyenek voltak az órák? Az órák ingyenesek, érnek valamit?


Itt találtam rájuk: [link]


2011. okt. 9. 10:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Úgy tudom amerikaiak. kötelezően fehér ingben, fekete gatyában járnak, bringán meg tökfödővel. Időnként cserélődnek, és tudnak magyarul is valamennyire. Az a baj, hogy főleg csávók vannak. Ám egyszer két csaj invitált, na így mindjárt más volt az érdeklődésem :) Mivel nem vagyok vallásos, a csoportos játékos nyelvtanulgatás (kezdő csoportba estem épp be) utáni közös ima, nekem nem jött be, bár tudtam, hogy lesz ilyesmi.
2011. okt. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Megnéztem a linkedet, igen, az van amit olvasni lehet. De nem kell félni, nem esznek meg.


Csak egy picit furcsa ez a két utolsó pont, mintha ütné egymást, nem? (persze ahogy írták, nem kötelező ott lenni a lelki üdvözületen, de elég kínos kimenni sztem, és tényleg ki lehet bírni azt a pár percet) Aki szóbelire készül, érdemes lehet elmennie.


10. Hány percesek az órák?


Általában egy órásak. Az angolórák után szokott lenni egy nem kötelező lelki üzenet is. Mindenki szabadon dönthet, hogy az angolórák után szeretne-e részt venni rajta, vagy nem.


11. Milyen témák szoktak előfordulni az angolórákon?


Idővel szinte minden téma előfordul, kivéve a vallási és a politikai jellegű témákat. Ezeket a misszionáriusok igyekeznek elkerülni.

2011. okt. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, holnap 6-tól lesz az óra, elmegyek rá.. Aztán majd írok, hogy milyen volt :)
2011. okt. 10. 12:01
 4/7 anonim ***** válasza:
Oké!!! Kíváncsi vagyok neked mi lesz a tapasztalatod. De mint lehetőség, tényleg jó.
2011. okt. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát voltam tegnap.. Először kicsit fura volt. Akármennyire is írják hogy kerülik a témát, a vallás azért mindig szóbakerült. Nem volt túl zavaró, csak annyit mondott, hogy mi az ő vallásuk, miért is ingyenes az óra... Ettől és az óra elején és végén levő imáktól eltekintve teljesen jó angol óra volt. És óra közben csak az angolra koncentrált a tanár. Volt tananyag amit átvettünk, adtak lapot is feladatokkal. A srác angol kiejtése... fenomenális. Naná, hisz Amerikából jött. Mindenesetre teljesen más anyanyelvi tanártól tanulni.

Még talán annyi, hogy az órának nem volt meg az a teljes szervezettsége. (20 év körüli srác oktatott úgyhogy nemcsoda..) Érződött hogy nem képzett tanárról van szó, de attól még hasznos volt. Lehetett bármikor kérdést feltenni, kérni hogy ismételjenek meg valamit.. szóval összességében nagyon jó volt. Még annyit hozzáfűznék, hogy ez a kezdő szint volt. A haladón és profin nem tudom hogy mennek a dolgok..

2011. okt. 12. 11:08
 6/7 anonim ***** válasza:
Köszi! Igen, így tapasztaltam én is. De ezt nézheted olyan szemüveggel is, hogy konkrétan vallás témában amerikai anyanyelvi emberkétől bármire megkapod a választ. Úgy értve ami az ő kultúrájukhoz kötődik.
2011. okt. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is voltam már ilyenen (profin)

Ott tulajdonképpen nem tanulás volt, inkább csak beszélgetés.

Vallási témák nem nagyon voltak, egyszer az óra után felolvastak valamit a Mormon könyvéből.

2011. okt. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!