Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az olasz vagy a francia...

Az olasz vagy a francia nyelvvizsga a könnyebb?

Figyelt kérdés
Mindkettőt azonos ideje tanulom és hasonló szinten vagyok de nem tudom melyikkel menjek először nyelvvizsgázni.Tapasztalatokat várok!:D
2011. okt. 10. 20:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem az olasz volt a könnyebb, mert franciául nem tudok. Remélem segítettem!
2011. okt. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 webnyelv ***** válasza:

Én is mindkettőt tanultam. Az olasz annyiból könnyebb, hogy az élő beszédet könnyebb megérteni. A franciánál ez elég nehéz szerintem. Ez hallás utáni szövegértésnél lehet fontos, esetleg szóbelin.

Az írásbeli rész sztem egyforma nehéz kb. Esetleg írásban talán a francia sztem kicsit könnyebb. Csak az -er és -é igevégződéseket ne keverd össze, mert az nagyon beugratós.

2011. okt. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 webnyelv ***** válasza:
Előző voltam. Szóval a helyedben olaszból mennék először. Persze te tudod, te is így vagy-e a kiejtéssel. Szubjektív tapasztalat, amit írtam. Lehet, mindenkinél máshogy van.
2011. okt. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!