Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha elég elszánt vagyok, akkor...

Ha elég elszánt vagyok, akkor 1 év alatt meglehet tanulni egy nyelvet? Nem a 0-ról kezdeném, ragozás, igeidők azok mennek. Passzív nyelvtudásom van, megérteni sokat megértek, de nincs elég szókincsem vissza válaszolni. (szerb nyelvről van szó)

Figyelt kérdés
2011. okt. 12. 22:00
 1/5 anonim ***** válasza:
meg, nekem sikerült.
2011. okt. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

simán! főleg ha napi szinten gyakorolsz!!

tudom ajánlani az online flashkártyákat regisztrálj és készítsd el magadnak

www.quizlet.com

2011. okt. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Attól függ hol élsz. Ha Szerbiában, akkor próbálj meg minél többet szerbek között lenni és beszélgetni velük. Én is így tanultam meg.


Ha meg nem ott élsz, akkor nézz minél több filmet szerb felirattal és olvass sokat. Állíts be mindent szerbre (e-mail, közösségi oldal, telefon). Esetleg találj olyan embert, aki kommunikálna veled időnként.

2011. okt. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Elegendő ha sok nyelvi inger ér szerbül. ( hallás, olvasás, beszéd)

C2 szint sosem lesz, akinek magyar anyanyelvű létére C2-je van bármilyen nyelvből, az vélhetően pénzért vette, vagy természetben fizetett - jobb esetben ( ez lehet valós ) kinn élt az adott országban huzamosabb ideig.

2011. okt. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, Szerbiában élek. Az az igazság, hogy eddig nem igen törekedtem a szerb nyelv megtanulására, ezért ragadtam le egy adott szinten. Jövőre egyetemre megyek, és szerb nyelven fog menni, ezért anyait,apait bele akarok adni, hogy mire kezdek, addigra elérjek egy szintet, amivel már eltudok boldogulni. Kártyás ötlet nem is rossz, neki is fogok kezdeni a hónap végétől. Telefont is átraktam szerbre, mert sokat használom. Olvasni is fogok, jó sokat, de remélem , hogy lesz haszna, attól függetlenül, hogy néha nem igazán értem, hogy mit is olvasok. Szomszédaim is szerbek, majd megpróbálok velük sokszor kommunikálni. Egy baj van velük, hogy nagyon elharapják a szó végeket, és néz csak az ember, hogy mit is akar ez mondani nekem.
2011. okt. 12. 23:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!