Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mikor használunk it was, it...

Mikor használunk it was, it were, they was, they were -t és mikor használunk there was, there were-t?

Figyelt kérdés
2011. okt. 13. 22:56
1 2
 11/17 bánomisén ***** válasza:
Lehet, nem kérdeztem meg a nemzetiségét, nem hozzám beszélt, csak hallottam egy beszélgetést, ha jól emlékszem, buszon. Néztem egyet, tudomásul vettem és ennyi. Csak az rögzült, hogy ilyen is van. De akkor kiradírozok a memóriámból most egy kis darabot, köszi, hogy szóltatok! :-)
2011. okt. 14. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Ja értem. Az biztos, hogy a helyes angolban ilyen nincsen, viszont mióta egy ausztrállal vagyok együtt, megtanultam, hogy a helyes angol elég sokféle lehet, szóval ki tudja!
2011. okt. 14. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 bánomisén ***** válasza:
Hát ez az! "Ezeknél" sosem lehet tudni... ;-D
2011. okt. 14. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
A helyes angolban van ilyen, szoval nem kell kiradiroznod:) Csak szerintem nagyon irodalmi, es ezert senki nem hasznalja. De ettol meg lehet mondani ilyet, csak nem szoktak :D
2011. okt. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 bánomisén ***** válasza:
Really??? Az jó, mert bevésni könnyebb, mint radírozni :-)) Egyébként én sem használom, el is felejtettem, csak ennek a kérdésnek a kapcsán jutott eszembe.
2011. okt. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Igen, akkor hasznaljak, mikor a feltetel ellentetes a tennyel.

If the cat were white (but it's not), we could glue a carrot on its nose and sell it as a snowman, but now we just have to build one.

:)

Ez elvileg igy jo, de en pl was-t mondanek, nem were-t.

2011. okt. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 bánomisén ***** válasza:

Hehehe... aranyos kis példamondat, köszi! :-))


Én is "was"-zal mondanám, de lehet, hogy mostantól megbokrosodom, és teljesen irodalmiaskodva a "were"-t fogom használni. Csak azért is! :-D

2011. okt. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!