Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire felejteném el az...

Mennyire felejteném el az angolt, mennyivel tanulnám meg jobban franciát?

Figyelt kérdés

most vagyok 8.os. szerintetek?

1, angolos osztály, heti 6 angol, 3 francia, 4 éves képzés, anyanyelvű tanárral is.

2, kéttannyelvű francia, 0.év heti 20 francia. 2. évben második idegennyelvként angol heti 6 órában. DE 0. évben nincs angol. mennyi esne ki így, hogyan tudnám magam szinten tartani? eddig olyan suliba jártam, ahol heti 5 angol van, és nagyon erős. színötös vagyok belőle, a csoportban kb mindenki 4es, 5ös szinten le tudná tenni az érettségit.


2011. okt. 14. 16:12
 1/10 anonim ***** válasza:

Még ha ki is esnél egy kicsit a ritmusból, amint újra elkezdesz vele foglalkozni, pikk-pakk visszajönnek az emlékek.

A biztonság kedvéért pedig olvass addig újságot, hallgass rádiót, beszélgess stb. Úgysem iskolai nyelvtani feladatokkal kell szinten tartani a nyelvtudást.

2011. okt. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
én most járok spanyolra heti 18 spanyollal és heti két szint fenntartó angolal.Hát tapasztalatból mondom igenis ki jössz belőle.Jha és egy jó tanács:mielőtt új nyelvbe belefognál PRÓBÁLD KI,menj el egy pár hetes nyelvtanfolyamra vagy valami,mert hidd el nagyon megtudod vele szívni ha nem fog tetszeni a nyelv,énis szívtam vele nagyon,most már jobb,de még mindig szívok.
2011. okt. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
jah és más suliba ha nem tesze dmeg az első héten elég nehéz átjutni utána...mondjuk gyakorlatilag lehetetlen.
2011. okt. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 mazolimail válasza:
ha le tudod tenni az angol érettségit jól, akkor tedd le év végén! vagy neked még nem lehet? szerintem lehet, utána már csak egy nyelvvizsga kell...
2011. okt. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
utolsó válaszoló: ezen már gondolkoztam én is, de mivel angolból (is) egy felsőfokú nyelvvizsga lenne a cél, ezért nem ártana még a gimiben tanulni. a francia azért lenne fontos ennyire, mert nagynénémék kint élnek franciában, eléggé úgy néz ki, hogy érettségi után kiköltöznék és kint járnék majd egyetemre. ehhez pedig kéne a francia kéttannyelvű, mert heti 3 franciával, (utolsó években fakultációval együtt heti 5-6) szerintem nem lehet eljutni olyan szintre hogy ha kimenjek megértsem azt amit beszélnek. főleg úgy, hogy a franciák eléggé hdarnak.
2011. okt. 14. 22:01
 6/10 anonim ***** válasza:
Én 3 évig tanultam itthon, de csak úgy ímmel-ámmal, nagyon nem érdekelt, bár a tanárunk nagyon jó volt. Aztán kiköltöztem Franciaországba, és egy szűk fél év alatt teljesen belejöttem, ne tarts tőle.
2011. okt. 15. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia melyik francia kéttannyelvűbe mennél?:)
2011. okt. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
pécs, leőwey
2011. okt. 15. 14:31
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja értem:) nem te vagy az akinek múltkor a Kölcseyt ajánlottam?:D
2011. okt. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
mivel emiatt a kérdés miatt regeltem, és ez eddig az első és egyetlen kérdésem, ezért nem hiszem :D
2011. okt. 16. 11:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!