Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Használja valaki szótanuláshoz...

Használja valaki szótanuláshoz az Anki nevű programot? Ha igen akkor mennyivel hatásosabb mintha az ember rendesen füzetből tanulja a szavakat?

Figyelt kérdés
2011. szept. 21. 22:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet én ajánlottam neked?


Tehát a lényege az, hogy segít nem elfelejteni a megtanult szavakat.


Ez most lehet bonyolultan fog hangzani, pedig nem az, ha használod a programmal.


csinálsz mondjuk 40 szókártyát, átnézed. Aztán mikor elindítod a Tanulás "szeánszot" mondjuk 20 szókártyával, akkor felkérez 20 kártyát, és midegyiknél rá kell kattintani, hogy mennyire volt könyű visszaemlékezni rá, és aszerint ütemezi be neked, hogy mikor nézd át újra. Pl. ha nehéz, akkor a holanpi napra beütemezi átismétlésre, ha közepes három nap múlva, ha nehéz 5 nap múlva.


A következő napi Tanulásnál először átismételteti az éppen esedékes, már ismerős szavakat, de ezúttal már hosszabb intervallumokat ad, tehát nehéz 2 nap múlva, közepes 5 nap, könnyű 10 nap, és beütemezi eszerint átnézésre. (aztán később mégnagyobb időközöket ajánl).

Ezután a pakli maradék 20 szókártyáját tanulhatod.


Egy-egy ilyen menet nagyjából 10 percet vesz igénybe, és nálam nagyságrendekkel hatékonyabb, mint a magolás. Egyrészt mert erre valahogyan jobban tudok figyelni, ez lehet személyes dolog. Másrészt meg a magolással és a könyvvel szemben megvan az az előnye, hogy előveszi nekem a régen látott szavakat, amiket elfelejtettem volna, tehát nem hagyja, hogy elvesszenek.


Ja meg van az a plusz lépés, hogy létrehozod a kártyát, és már azaltt is tanulod a szót.


Nem csak szótanuláshoz jó, mondatokat is tök jól lehet vele tanulni, meg verseket, meg matektételeket, univárzális dolog ez.

2011. szept. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is használom. Nekem is bejön. Én még képeket is töltök le a szavakhoz a netről. Úgy még hatékonyabb. Egyébként úgy állítom be, hogy véletlen sorrendben mutassa a szavakat.
2011. szept. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Első válaszoló!Igen szerintem te ajánlottad nekem,le is töltöttem már be is irkáltam a szavakat,de viszont egyet nem értek..az miért hatékonyabb ha egy adott szót mondjuk 2 nap múlva rak eléd,mint amikor füzetből vagy szótárból azt a szót amit nem tudtál addig magolod amíg a fejedben nem vered??Lehet hogy én nem értem de nekem az lenne logikus ha nem tudok egy problémás szót,akkor azt addig ismételem egymás után amíg nem tudom.De így hogy két naponta rakja elém így sokkal több idő kell neki.Lehet hogy én értem félre a használatát nem tudom....

2011. szept. 22. 08:24
 4/6 anonim ***** válasza:

Magolhatsz is vele, ez nem múlik, először én is addig ismételgetem, amíg bele nem megy a fejembe. De én itt szoktam elrontani a dolgot, mert azt hiszem, hogy megtanultam szót, és hajlamos vagyok nem ismételni magamtól. Ez a cucc meg rákényszerít, hogy átismétlejem.


Egy csomószor van az, hogy mondjuk egy hét múlva vagy 2 hét múlva szinte semmire nem emlékszem egy lecke szavaiból, amit bemagoltam, és kezdhetem előlről a dolgot. Az anki meg segít nem megfeledkezni ezekről a dolgokról. Az ismétlésben segít.


Amellet meg a mobilos verzióját is használom, és ott veszem elő a tanulnivalóimat, ahol éppen rámtör a tanulhatnék.

2011. szept. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
én is használom! szerintem jó... csak nekem katakanák és hiraganák helyett négyszögeket ad ki... amugy szeretem nagyon!
2012. ápr. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ha megtanulod füzetből, akkor egy hétig emlékszel rá, aztán elfelejted. Ha ankival tanulod, akkor soha többet nem felejted el. Ha nagyon sokat használod, (4000 szavas pakk pl), napi 10 új szóval, akkor fél év múlva napi 10 új szó lesz a feladatlistán és 150 ismétlendő, amit azért kérdez hogy ne felejtsd el amit fél éve tanultál.
2017. aug. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!