Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol középfokú, mit tanácsoltok?

Angol középfokú, mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Most lettem kilencedikes,nagyon szeretem az angolt(sajnos nem azt tanulok,de ez egy hosszú történet) a régi iskolámban-ami elviekben egy elég erős iskolának számít- én voltam az egyik legjobb angolos,a mostani új iskolámban is a legjobbak között vagyok-szintén egy nem gyenge iskola.Nem magyarázhatom el,hogy miért,de MUSZÁJ év végére feljönnöm középfokú szintre.Nem kell,hogy fixen meg legyen a nyelvvizsgám,viszont középszinten legyek.Sajnos az iskolában csak heti két angol van,a tanfolyamok pedig elég drágák,ninc sötvenezrem,a szüleim pedig nem hiszem,hogy kifizetnék...Most mit tegyek?Öt külömböző szintfelmérőt írtam,mindegyiken B1 jött ki(csak két oldlaon írták mit jelent és csak annyit h haladó...)Ennek menyi alapja lehet hat évnyi heti négy óra angollal?Semennyi?Esetleg tudnátok írni egy oldalt ahol jó szintfelmérő van?És mit tanácsolnátok?Lécci írjatok!
2011. okt. 14. 17:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Jó lenne tudni, hogy miért kell fixen az a középfok, ugyanis azt csak úgy lehet mérni, ha megcsinálsz középfokú feladatokat, és meg tudod csinálni, de ugye az sem mindegy, ki csinálja, mert lehet, hogy valaki fél évig csak azt csinálja, és megvan neki, de közben alig tud valamit, de az is lehet, hogy valaki készül rá egy hónapig lazán, és megszerzi. Na, tehát a könyvedet nézd, hogy milyen nyelvtan hiányzik, az fontos, valamint közben nézz sorozatokat angolul.
2011. okt. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
felirat nélkül?:)és a fordítgatás az nem hasznos?
2011. okt. 14. 19:43
 3/3 anonim ***** válasza:

Én először magyar felirattal néztem, tehát tudtom, hogy az is ér valamit. Ha szorgalmas vagy, és nem megy szét az agyad a sok nyomogatástól, akkor ajánlom azt, amit másodjára csináltam: angol felirattal nézem, és ha látok egy idegen szót/kifejezést, megállítom, szótárbóól kikeresem, és beleírom jegyzettömbbe(txt). Ez eleinte nagyon unalmas s kényelmeten, de ha sokáig csinálod, egyre több és több olyan szó lesz, amit már érteni fogsz. A szavakat meg is tanulhatod, és megnézheted újra a részt, de nem föltétlenül szükséges. Én most visszanéztem egy szólistát, ami így készült, és magam is meglepődtem rajta, mennyi mindent tudok, ami akkor tök ismeretlen volt, amikor leírtam. Most már szoktam nézni felirat nélkül is.


A fordítgatás nyilván hasznos, de nem tudok igazán beszámolni róla, mert utálok fordítgatni, úgysem arra lesz szükség, hanem arra, hogy angolul értsd meg. Javaslom, hogy fogj egy zenét/novellát/könyvfejezetet, stb., írd ki belőle az összes ismeretlen szót úgy, hogy a szólista segítségével teljesen el tudd olvasni, úgy, hogy megérted, majd olvasgasd. Ez szerintem hatásosabb ;)

2011. okt. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!