Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy lehet a legkönnyebben...

Hogy lehet a legkönnyebben franciát tanulni? Nektek mi vállt be a legjobban?

Figyelt kérdés

Mármint a szavakra gondolok. Idén kezdtem a franciát(2.nyelv,angol az első) és nem mennek a szavak..Inkább csak bemagolom aztán így 1,2 hét után el is felejtem a legtöbbet. Holnap is témazáró lesz és nem mennek a szavak. A szabályokat értem,de a szavak. Nektek milyen módszer vált be?


Ui: Angollal nincs gondom,az valamiért jobban megy,nem érte a francia szavakat miért nem jegyzem meg:S


2011. okt. 18. 18:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Leülsz és bemagolod. Vagy megkérsz valakit, hogy kérdezze őket vissza. Az, hogy elfelejted, teljesen természetes. Mivel csak szeptember óta tanulsz, ezért nagyon alapszókinccsel dolgozó mondatokat vesztek, csak egy pár ragad meg a fejedben. Később, ahogy előre haladtok, egyre bonyolultabb, összetettebb mondatokat vesztek majd, ahol választékosabban kell tudnod kifejezni magad, ott majd szükség lesz a szókincsre. Akkor majd felfrissíted a tudásod, aztán visszajönnek majd azok a szavak a fejedbe. Utáni pedig már sűrűbben használni fogjátok, így el sem felejted. Ez ezzel jár, elég monoton az eleje a nyelvtanulának.
2011. okt. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Már kb 20 oldalnyi szavak vannak a szótárfüzetemben és fölöslegesnek érzem a magolás,mert elfelejtem és aztán az annyi. Ezért kérdeztem,hogy ki milyen módszerrel tanulja/magolja a szavakat.
2011. okt. 18. 19:53
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszed, kapsz itt valami ultimate megoldást, amitől nem felejted el a szavakat? Rakd a párnád alá a könyvet, hátha átszáll a fejedbe a tudás.

Hidd el, csak gyakorlással az aktív szókincsedben tartani a szavakat. A megtanulásukhoz pedig be kell őket magolni. A legegyszerűbb, ha olvasod franciául hangosan, utána meg mellé a magyar jelentés. Addig folytatod, míg meg nem jegyzed. Vagy használhatsz mindenféle mostanában divatos kártyákat meg egyéb baromságokat, de attól még a lényeg ugyanaz.

Beszélni, használni kell a szavakat, és nem felejted el őket. Ennyi a titok.

2011. okt. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kedvességed levesz a lábamról,minden esetre köszönöm,hogy válaszoltál.De már kaptam hasznos választ!
2011. okt. 18. 20:12
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Elárulnád a választ? Mert én is ugyanezzel szenvedek, szintén második nyelvként...és csak ilyen "kedves" válaszokat kaptam eddig.

Privátban is írhatsz. Nagyon hálás lennék. Köszi!

2011. okt. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
ahol tudtam, ott használtam a franciát, a Fifa-ban átállítottam a nyelvet franciára, így az országneveket tök jól megtanultam (meg focis kifejezéseket), amúgy meg az olvasás nagyon sokat segít, attól nagyon jól rögzülnek dolgok (szavak is, nyelvtani szerkezetek is). Nekem a francia képregények segítettek nagyon sokat, a francia képregények (amik általában inkább belgák, de sebaj) amúgy is nagyon jók, nekem az Asterix és Obelix, Les Tuniques Bleues és a Largo Winch voltak a kedvenceim, de a Goscinny féle Lucky Luke-ok se rosszak
2011. okt. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én szókártyákat készítek, az egyik felére az idegen nyelvű szót (én németet), a másik felére pedig a magyar jelentését írom le.Néha kis rajzocskát is csinálok, amiről eszembe jut a szó. Szerintem így könnyebb, bár ha rengeteg szót kell megtanulni, akkor azért kicsit időigényesebb.
2011. okt. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm,hogy írtatok.

Nekem is mondták ezt a szókártyát és már mikor felírom akkor is nekem kell kitalálnom mit jelent a szó,mellé írom a kiejtést is és már ebből is tanulok. Aztán meg mehet a játék:D

Meg még olyat írtak,ami ilyen szókártyás volt,hogy ilyen memóriajátékban csináljam meg.


Kipróbáltam mind a kettőt és tényleg jó,gyorsan megjegyzem,mert pörög az agyam és gondolkodik is közben ezért megjegyzem inkább,mint azt,hogy gubbasztok felette és izzadok,hogy tanuljam már meg. Szóval ezek a játékos módszerek szerintem jók.

Meg még azt csináltam,hogy mindenre a szobámba oda írtam a francia nevét (+hogy milyen nemű) ilyen kis cetlikkel ragasztottam rájuk,mert ma a bútorokból meg hasonlókból írtunk és így is megjegyeztem,hogy bárhova néztem láttam. De ezt ügye nem tudom már csinálni,de így a nyelvtanulás elején jól jött,mert biztos,hogy 5 lesz:D


Most más nem jut eszembe ,de majd írok,hogy mit mondtak még,ti is írhattok még. Segítsünk egymásnak:)

2011. okt. 19. 16:15
 9/9 IvyLeague válasza:

Szerintem szövegeket tanulj meg :) Nekem legalábbis úgy könnyű. Társalgási szituációkhoz szükséges szavak könnyedén megragadnak az agyadban, mert folyékonyan akarsz beszélni. Én sokféle nyelvet tanultam már mindegyiknek más-más tanulási módszer jött be.

Például latin szavakat úgy tanultam meg, hogy egy szótár füzetben a bal oldali oldalra írtam a szót és a jelentését, utána a jobb oldalon pedig addig írtam le a szavakat, amíg meg nem jegyeztem. Egy idő után rááll az agyad és egy sor is elég.

Angolból rengeteg szódogát írtunk, de a francia is hasonló volt, ott mindig meg kellett tanulni a leckéhez tartozó párbeszédet, írni belőle Résumét (összefoglalót) és mivel elég tematikus volt az anyag (pl a legelső a bemutatkozás és minden ami hozzátartozik, aztán étkezés, utazás, öltözködés, testrészek ilyesmi..)

Kínain minden egyes órára hanzi sormintákat kellett írni plusz megtanulni az olvasatukat.

Most japánt tanulok ez kicsit összetettebb mert a kanjiknak van kínai és japán olvasata is e mellett hiraganák és katakanák és most én is küzdök a szavak megtanulásával, de azt vettem észre ha szövegeket tanulok meg mint például (jó napot kívánok, xy vagyok, kék házban lakok de a szomszédomék háza piros) akkor egyszerűbb megjegyezni.

A francia nem egy könnyű nyelv, de nem nehéz megtanulni.

Gyakorold! :)

"Ha hétszer elbuktál már, nyolcadszor is rugaszkodj neki!" :)

Próbálj franciául gondolkodni, és ne szégyellj szótárt használni. De a legjobb ha kiírod magadnak az aktuális szavakat amiket tudni kell, és tudsz belőle puskázni.

[link]

2011. nov. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!