Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Headway Elementary-ből tanulta...

Headway Elementary-ből tanultam angolt, a következő résznek nem értünk a végére (még gimiben,8-10 évvel ezelőtt). Miből tanuljak meg legalább középszinten?

Figyelt kérdés

Lehet akár egy kpfokú nyelvvizsga is a mérce.

Ha beszélnem kell, akár telefonon is megy, persze nem használok csavaros nyelvtani szerkezeteket, az összes igeidőt sem ismerem, de megértem (munkám során britekkel is volt szerencsém beszélni, elég jól sikerült, de attól félek, hogy mivel csak a munkámhoz kapcsolódó témákról tudok angolul beszélni és érteni, nem állnám meg a helyen hétköznapi társalgásnál).

Egy álláshirdetésre bukkantam, minden kritériumának megfelelek, kivéve egy: az angol nyelvtudás... ezzel a tudással (vagy inkább tudatlansággal) nem merek jelentkezni (bár lehet, hogy menne, mert félig-meddig ugyanaz a feladat, ami a jelenlegi munkahelyemen, csak itt főként a németet használom, s csak hébe-hóba az angolt, olyankor viszont megy..).

Lényeg, hogy szeretnék legalább középfokon beszélni. Miből, s hogyan? Köszönöm.


2011. okt. 18. 20:29
 1/2 anonim ***** válasza:

A munkahelyeken általában nem azt várják el, hogy helyesen és választékosan beszélj, hanem, hogy tudj kommunikálni. Így lehet, hogy felesleges a továbbtanulás.


Ha mégis ez a terved, szeretnél középfokú vizsgát tenni, akkor keress egy tanárt, aki megmondja, nagyjából mennyi kell még hozzá. Ehhez a feladathoz az "1000 kérdés 1000 válasz" című könyvet ajánlom.

2011. okt. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszodat, igen, erre a könyvre én is gondoltam, csak szerettem volna kikérni a véleményeteket
2011. okt. 18. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!