Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért mondja mindenki, hogy a...

Miért mondja mindenki, hogy a spanyol nyelv könnyű?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy az interneten szinte mindenki azt írja, hogy a spanyol egy könnyű, logikus nyelv. Nagyon sokan írják, hogy még az angolhoz képest is logikus.

Én spanyol előkészítősbe járok, de mindenki egyetért abban, hogy a spanyol alapvetően egy brutális nyelv, ami teljesen nélkülözi a logikát.

Nekem olyan jól megy az angol, hogy előző életemben szerintem angol anyanyelvű lehettem.

A német is rendesen megy, bár ott néha ütközök problémákba.

Ezzel a spanyollal viszont már 5. éve küzdök, de egy tavaly írt szintfelmérő szerint a kezdő és az alapszint között vagyok, félúton.

Járok különórára is. A tanár ezzel kezdte: "Szerintem te ott rontottad el, hogy logikát kerestél a spanyolban"


Pl. mikor látok egy spanyol mondatot, az az érzésem támad, hogy vmi félkegyelmű írta, mert nem tesznek vesszőket, hosszúak a mondatok, ráadásul nagyon sok a "töltelékszó". Az iskolában is azt mondták a tanárok, hogy nehezebb, mint a többi neolatin nyelv, mert a spanyolok mindent körülírnak. Ez sajnos igaz :(

Nekem 5 év után is az angoltudásomból és a latin (fél)műveltségemből is a spanyoltudásom.


2011. okt. 19. 23:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
59%

Ne aggódj, én egy szóval sem mondtam ilyet.

Sőt! Nekem még az angol is nehéz! 12 éve tanulom, mégse jött össze egy nyelvvizsgára való sem. :(

2011. okt. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
69%
mert ha tanultal mar tobb nyelvet akkor rajossz hogy az angol es a spanyol gyerekjatek soot a nemet sem olyan veszes.
2011. okt. 20. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
68%
mert senki nem első idegen nyelvként tanulja, a második, harmadik meg mindig könnyebb, ráadásul előtte a legtöbb ember angolt vagy németet tanult, ami egy nyelvcsalád vele, és ha egy nyelvcsalád egyik nyelvét már ismered, többnyire az utána jövők könnyebbek, mert van mire építeni. ha tudsz angolul, akkor lövésem nincs, miért tartod nehéznek a spanyolt, mondjuk lehet, hogy azért, mert az angolnál valamivel komplikáltabb.
2011. okt. 20. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Csak egy példa:


Elvesztettem a kulcsom


spanyolul: "A kulcsom elvesztette magát nekem."

2011. okt. 20. 00:46
 5/17 anonim ***** válasza:
93%
nyelveket nem szó szerint tanulunk.
2011. okt. 20. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
88%
mindenkinek más-más nyelv fekszik jobban. kinek az angol, kinek a német, kinek a spanyol stb.
2011. okt. 20. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
36%

Èn mikor jártam spanyolra, alig kellet tanulnom, csak pár szót megtanulni, a grammatika meg a mondat felépítés az ment magától...


Ugyan ez németben és angolban, csak a szavakat kell megtanulnom..

2011. okt. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
A válaszokból egyértelműen látszik, hogy a spanyolt tényleg csak én tartom nehéznek(meg a tanáraim és osztálytársaim)
2011. okt. 20. 12:34
 9/17 anonim ***** válasza:
98%
Aki azt mondja, hogy a spanyol gyerekjáték, az vagy nyelvzseni vagy nem jutott még el megfelelő szintre spanyolból. Nyelvtanában nehezebb mint az angol. És sok, jóval komplikáltabb nyelv van, mint a spanyol. Az sem mind1, hogy mi az anyanyelved egy-egy idegennyelv tanulásakor. Angol és német után egy újlatin nyelv pedig kétségtelenül kihívás, mert egészen más logikával operál. Számomra sem egyszerű a spanyol, de nem megtanulhatatlan. Természetesen el kell szakadni a magyar nyelv logikájától, és a célnyelven gondolkodni, különben nem fog tudni írni/beszélni. Ha megfigyeled angolból a gyk-n is rengeteg tükörfordító-művész van. Ők vagy németet tanultak, vagy sosem éreztek rá az angol logikájára, enélkül pedig tényleg nem megy!
2011. okt. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
84%
Nagyon egyetértek a 13:15 órakor küldött válasz szerzőjével. Végre már valaki, aki megragadta a lényeget: "könnyűnek tűnik..mert még nem értél el a megfelelő szintig". Pontosan erről van szó. Olyan jót mosolygok, amikor nyelvtanuló középiskolások magabiztosan kijelentik: "az olasz könnyű...a spanyol könnyű". Alapszintig talán igen - de próbálják meg legfelsőbb fokig végigvinni, és aztán "beleöltözködni" a nyelv szellemébe, úgy beszélni. (Mert az az igazi! - és kinek könnyű, kinek..nem sikerül. Ezzel együtt, minden erőkifejtés dícséretes.)
2011. okt. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!