Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érettségi-nyelvvizsga egy...

Érettségi-nyelvvizsga egy kérdés, aki jobban belelát ezekbe segítene?

Figyelt kérdés
A közép szintű érettségi szintje a középfokú nyelvvizsga szintjéhez viszonyítva milyen? Egyforma vagy lejjebb van? Most a szóbeli rész kevésbé érdekel, inkább az írásbeli része. Tehát pl az írásbelin szereplő feladatok nyelvtanilag, szókincsileg milyen szinten vannak? Valaki, aki belelát ezekbe, segítsen! Köszönöm.
2011. júl. 8. 12:57
 1/10 anonim ***** válasza:
56%

A középszintű sehol nincs a középfokú nyelvvizsgához. Az emelt szintet lehet csak érdemben összehasonlítani a nyelvvizsgával. 60% felett emelt szinten kapsz egy közép C nyelvvizsgabizit is.

Személyes véleményem, hogy emelt szintű érettségivel sokkal könnyebb nyelvvizsgát szerezni, mint rendes nyelvvizsgával. De vannak, akik ezt pont ellenkezőleg gondolják.

2011. júl. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát én most érettségiztem középszinten németből és azt merem mondani, hogy talán a nyelvvizsgám nehézségével egyenlő volt! A magnó durva volt! Sokan fel is voltak háborodva, persze én is. Csomó pontot vesztettem...:(
2011. júl. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

Én idén tettem le előrehozottan emeltszinten az érettségit, meglett a nyelvvizsga. Körülbelül a középfokú nyelvvizsga szintje, a feladattípusok persze mások... ezekre érdemes gyakorolni, mert sokat számít az (nyelvvizsgánál is), hogy mennyire ismered az adott feladattípusokat.


Azt viszont fontos tudni, hogy egészen más gyakorolgatni rá, mint ott a négy óra hosszú vizsgát megcsinálni. Így utólag úgy látom, nem ártott volna, ha "elpróbálom " a dolgot. Az olvasott szöveg értésére idén emeltszinten 70 perc, a nyelvhelyességi részre 50 perc, a hallott szöveg értésére 30 perc, a levélírásra 90 perc volt. A nyelvhelyességit kivéve mindre bőven elég volt az idő, az is volt a legnehezebb most.

2011. júl. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
13:31 vagyok, angolból csináltam
2011. júl. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan:

középszintű érettségi = alapfokú nyelvvizsga SZINTJE (A2-B1)

emelt szintű érettségi = középfokú nyelvvizsga (B2 szint), itt érettségivel nyelvvizsgát szerezhetsz, ha 60%-od van (40% felett is legalább egy alapfokút kapsz)

A felsőfokú nyelvvizsga C1 szintű, ilyet semmilyen érettségivel nem kaphatsz.

Nyelvvizsgával már nem válható ki az érettségi.

2011. júl. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
15:53: De, kaphatsz, ha az angol emelted és még két angol nyelven csinált tárgy eredménye az x%-ot eléri.
2011. júl. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Írták itt előttem az idei középszintű német érettségit, a magnó része tényleg nagyon durva volt, annak is az utolsó része, na olyan durva, szerintem egy középfokú nyelvvizsgán sem lenne. Persze sokféle nyelvvizsgát tehetsz le, de vegyük a TELC nyelvvizsgát, nézz meg egy feladatsort, főleg a szókincsre megy rá, mert szótárt nem használhatsz még a levél résznél sem, de a hallásutáni meg igaz-hamis, vagy 4 lehetőség közül kell egyet kiválasztani a hallottak alapján. Az idei középszintű németen, a magnónál nagyon nem az volt amire számítottam, én is azon buktam egy csomó pontot... egyébként meg tök jó volt a többi, csak így ugye, szépen csökkent a jó százalékom is, simán 90 felett lehetett volna a százalék.
2011. júl. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sajnos a nehézség ingadozó, nem lehet mindig zgyanolyan nehézségűt összeállítani.
2011. júl. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én is a német közép szintűnek a hallás utáni feladatát elég nehéznek éreztem. Szerintem az magasabb szintű volt egy középfokú nyelvvizsgánál. Esetleg más nyelvből valakinek tapasztalata? Az angol milyen volt?
2011. júl. 11. 13:59
 10/10 anonim ***** válasza:
Az angol középszintű első két feladata könnyű volt, a harmadik brutális, ilyen "waddafuckisgoingon" arcot vettem föl közben, de csak 1 hibám lett benne aztán szerencsére ;)
2011. júl. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!