Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Segítenél lefordítani magyarra...

Segítenél lefordítani magyarra és ellenőrizni a fordításom?

Figyelt kérdés

Van 10 mondat amelyből 7-et lefordítottam de nem vagyok benne biztos, hogy jó és nem is "magyaros". Íme:

1. Where can I buy a new backpack?

1. Hol vehetek egy új hátizsákot?


2. Where's the nearest cashpoint?

2. Hol van a legközelebbi készpénz automata?


3. Where can I get someting to eat?

3. Hol tudok kapni valami ételt?


4. What play is on this week?

4. Mi játszik ezen a héten?


5. How much is a travel card for a week?

5. Mennyi a bélet a héten?


6. Where can I get a battery for my camera?

6. Hol kaphatok elemet a kamerámhoz?


7. Where is there a bar with live music?

7. Hol van az a bár ahol élő zene van?

Amit pedig nem tudok:

1. What exhibition are showing this week?

2. What time does the metro stop running?

3. How long does the tour take?


A válaszokat előre is nagyon köszönöm! :)


2011. okt. 22. 13:52
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Nagyon szivesen. Nem vitazunk, inkabb megosztjuk nezeteinket, tudasunkat, elgondolasunkat. Jo melyebbre menni egy teman, amivel nem ertunk egyet. mar csak azert is, mert mindenkinek mas a tapasztalata. Angolnak van egy helyes modja, de ma mar nem nagyon tartjak be a British English reg megszabott szabalyait. Meg a Britishek sem.

amugy ne hidd azt, hogy csak azzert mert konyvben latod, az helyes. Sokszor latok meg a hirekben is hibakat, lehet hogy csak eliras? Sokszor hallok meg intellektualis emberektol is hibakat. Az angol elnezi, nem javit ki, hozza van szokva hibakhoz, hisz annyi bevandorolt van. Angol tanarok is hibaznak, ha hiszed ha nem. Mind ez angolul beszelo teruleten.

Kerdesedre, nem a Te korosztalyod vagyok. Sok szerencset az angol tanulashoz.

2011. okt. 23. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!