Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnék könnyen és...

Hogyan tudnék könnyen és gyorsan megtanulni angol szavakat?

Figyelt kérdés

A szókincsemmel van gondom :/

Milyen módszereket ajánlatok?


2011. okt. 22. 19:44
 1/3 anonim válasza:

nekem két módszer jött be:1.ha konkrét szavakat kell megtanulnod--->cetlis módszer.Egy cetlire ráírod a magyart,másikra az angolt,és próbálod kitalálni mi van a hátulján.


2.-Ha csak úgy random szavakat akarsz tudni, a kedvenc külföldi dalaidat nézheted youtube-on felirattal,aztán amit nem értesz megkeresed a szótárban.Így könnyen megmaradnak a szavak,mert jól tudod a dalt,és tudod mihez kötni a jelentését a szónak.

2011. okt. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Kipróbálom őket :D


Egyéb bevált módszer? :D

2011. okt. 23. 13:08
 3/3 kisbeethowen válasza:
nekem is a cetlizés. de ha nem sikerül, akkor úgy hogy pl. először elmondod hogy "csinálni" és utána mondod hogy "do". ha ez jól megy, és nem kellegyebet akkor 1. 2. 1. 2. 3. 1. 2. 3. 4. 1. 2. 3. 4. 5. 1. 2. 3. 4. 5. 6. szó. igy tuti megmarad. de ha múlt időzni is kell akkor do, do did, do did done, csinálni.és még két jó tanács: nagyon figyelj oda a szavakra amit kimondasz, mert ha csak "kimondtam jólvan" akkor 2 óráig is tanulhatod, és ha megtanultad takard le (hogy csak a "sinálni"-t lásd) mond ki magyarul, mond ki angolul, írd le magyarul, írd le mellé angolul. én igy szoktam. 1 szódogám lett csak 4-es. Remélem tudtam segíteni! :)
2012. jún. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!