Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy is van ez (angol, to...

Hogy is van ez (angol, to love ige)?

Figyelt kérdés

2 dolog:

1: most olvastam az oxfortadvancedlearnerdictionary.hu-n, a love igével kapcsolatvan, h É-Amerikában a 'to love to +verb' a megszokott, a 'to love +verb+ing' helyett. Ez mennyire jellemző?

2: valahol olvastam (nem nyelvtankönyvben, csak az interneten egy hozzászólásban), hogy a love igét nem kapcsoljuk állapothoz (pl: I love being in the countryside). Ez mennyire igaz?


2011. okt. 22. 20:35
 1/1 anonim ***** válasza:

1. Hogy hol, melyik, mennyire megszokott azt nem tudom, de mindkettő létezik és helyes. Ugyanúgy, mint like, vagy hate alapvetően azt mondják, hogy a gerund inkább egy általános, míg a infinitive egy bizonyos alkalomra SZOK utalni. De ebbe a szabályban a SZOK nagyon fontos, ugyanis ez egyáltalán nem egy vasszilárd szabály csak egy erős általánosítás, hogy azért legyen mihez tartaniuk magukat a tanuloknak.


2. Nem igaz.

2011. okt. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!