Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német. Ez így helyes?

Német. Ez így helyes?

Figyelt kérdés

Julia glaubt, ihre Alter ist das beste. Sie macht was sie will, kriegt Geld von Eltern und wohnt zu Hause. Für sie sind Freunde und Partys sehr wichtig. Sie sagt, dass mann mehr Zeit hat, all das zu genießen.


Karin glaubt, dass Jugendliche verbotenes und verrückte Sachen machen, und es stört sie nicht wenn sie bestrafen werden.Ihre Meinung ist: Man kann fast immer genau das machen wozu man Lust hat.


2011. okt. 23. 16:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Julia glaubt, ihre Alter das beste ist. Sie macht was sie wollen, kriegt Geld von Eltern und wohnt zu Hause. Für sie ist Freunde und Partys sehr wichtig. Sie sagt, dass mann mehr Zeit hat, alles das zu genießen.


Karin glaubt, dass Jugendliche verbotenen und verrückten Sachen machen und es stört sie nicht, wenn sie bestrafen werden.Ihre Meinung ist: Man kann fast immer genau das machen wozu man Lust hat.



Én így írnám, de nem vagyok olyan jó németből, úgyhogy más válaszát is várd meg :)

2011. okt. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nem verbotenes, hanem verbotene.

első bekezdésben man egy betűvel

1. bekezdés utolsó mondata ...Zeit hat für alles, das zu genießen


1. válaszolónak:

- az első mondat mellékmondatának helyes a szórendje, ha nincs dass, nem kell KATI

- sie macht, was sie will, a 2. tagmondatban is kell ragozni az igét.

- Sachen névelő nélkül áll, tehát erős melléknévragozás, machen ige tárgyesetet vonz, a Sachen többesszám, tehát a névelők -e véget kapnak

2011. okt. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Karinnál: kit büntetnek meg, őt? Mert akkor: Es stört sie nicht, wenn sie bestraft wird.
2011. okt. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek:)
2011. okt. 23. 20:07
 5/6 anonim ***** válasza:
1. válaszoló vagyok, én is köszönöm :))
2011. okt. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Helyesen

ihr Alter

(seml.nemű főnév)

2017. nov. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!