Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol tanulásban az nem segít...

Angol tanulásban az nem segít ha angol filmet, műsort nézek? És melyik a jobb? A magyar vagy az angol felirat? Vagy felirat nélkül?

Figyelt kérdés
2011. aug. 11. 09:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%
Kezdetben angolul-angol felirattal, idővel anélkül. Magyarral nyilvánvalóan semmit nem ér, mert csak a feliratot olvasod közben...
2011. aug. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Segít. Angol szinkron, ha szükséges hozzá, akkor magyar felirat. Inkább a hangra figyelj és tényleg csak akkor olvasd ha nem hallod ki! :)
2011. aug. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
59%

Szerintem nézhetsz magyar felirattal vagy angol felirattal kezdetben, ha még annyira nem nagy a szókicsed, hogy bővüljön. Azonban sokkal hasznosabb, ha utána mindenféle felirat nélkül csinálod, mert akkor biztosan oda kell/fogsz figyelni rá. Nemcsak filmeket ajánlok, hanem sorozatokat is, sőt, kezdetben (ha még nem olyan jó a hallás-és beszédértésed) meséket, mivel ezek gyerekeknek készültek, így egyszerű nyelvezettel rendelkeznek. Én rengeteg sorozatot néztem anno, amikor a felsőfokúra készültem, annyi volt az össz készülé rá, és 90% lett a hallásértésem, pedig azon a nyelvvizsgán, amin voltam, eléggé nehéz ez a rész. Ezenfelül javaslom az olvasást, hírek, mesék, ha jól megy, akkor akár tudományos cikkek.

Angol-némettanár mesterszakos hallgató

2011. aug. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
Dehogynem segít. Sőt így sok élő nyelvi fordulatot fogsz megtanulni. Persze nem árt mellette külön a nyelvtannal is foglalkozni, főleg ha nyelvvizsgázni is akarsz. Ugyancsak sokat segít, ha angolul olvasol szépirodalmat.
2011. aug. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Nekem amúgy még csak az kéne, hogy tudjak olvasni angolul.
2011. aug. 11. 09:35
 6/14 anonim ***** válasza:
Elsősorban élő szleng tanulására jó ez, de a nyelvvizsgán semmi hasznát nem veszed, mert ott egy olyan nyelvtudást kérnek számon ami sokszor az életben már nem is létezik.
2011. aug. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Angolul olvasni megtanulni nem nehéz!


Megtanulod szépen kiejteni az angol ABC betűit, aztán szótagolva kezdesz el angol szöveget olvasni először lassan, majd gyorsitva, és ennyi.


Nekem is vannak olyan szavak amiket még életemben nem hallottam de mivel tudom hogyan ejtem ki a betüket, és nagyjából ismerem az angol szótagolást így, össze tudom rakni többé kevésbé a szó kiejtését.

2011. aug. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

éj bi szi dí í ef dzsí éjcs áj dzsej kel el em en o pí kju ár esz tí jú ví dábjú ex váj zed


A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

2011. aug. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Én úgy akarok tudni angolul olvasni, hogy értsem!!!
2011. aug. 11. 10:20
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Az agyad nem fogja a nehezebb utat választani, nem akar rövidzárlatot kapni... Ha rajt hagyod a feliratot, ONNAN fogod az infot szerezni, NEM A FÜLEDDEL (ha nagyon jó angolos vagy is előbb-utóbb azon kapod magad, hogy olvasod, nem hallgatod...)

Először döntsd el, mit szeretnél:

Hallás utáni szövegértést fejleszteni?

-Akkor felejtsd el a feliratokat.

Tanulni szófordulatokat?

-Jöhetnek a feliratok (annak függvényében, hogy a szintedtől milyen messze van a film nyelvezete magyar, angol, vagy magyar-és-aztán-angol)

Mindent megérteni?

-Nézd magyarul...

2011. aug. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!