Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha leteszem az alapfokú német...

Ha leteszem az alapfokú német nyelvvizsgát, akkor be kell járnom órákra? (gimnázium)

Figyelt kérdés
2011. okt. 29. 11:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne kéne? Ha leérettségizel belőle akkor nem kell:)
2011. okt. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Elnézést :D.Német órákra be kell járnom?
2011. okt. 29. 12:22
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Sejtetem hogy nem a matekórákra gondoltál:D de német órákra is be kell járnod:D
2011. okt. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az osztályozóvizsga után nem kell bejárnod,ha van.
2011. okt. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
a nyelvvizsga teljesen független az iskolai németórától. a felsőfokút teszel, akkor is be kell járnod. (egyébként alapos indok nélkül nem ajánlom az alapfokút, mert sok értelme nincs...)
2011. okt. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
55%

Az alapfokú az kb. általános iskolai szint, a gimi meg már eleve a középfokra készít fel minimum(!). Szóval be kell járod órára, és csak akkor nem kötelező, ha leérettségiztél. És szerintem sincs értelme az alapfokúnak, mert nem sokat ér...

16/L

2011. nov. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Valószínű már nem aktuális a téma, de nekem az a véleményem, hogy az alapfokú is sokat jelent, vannak bizonyos munkakörök, amihez per pillanat elfogadják az alapfokút is. Mivel néhány éve tettem angolból alapfokú vizsgát, (azóta már nyugdíjas vagyok), van összehasonlítási alapom. Néhány évtizede az alapfokúhoz alig kellett tudni valamit, most viszont szerintem az alapfokúnál is elég magas a mérce, jóval többet követelnek, mint régen.

Ha valaki letette az alapfokút, de nem tanulja azonnal tovább a nyelvet, akkor a meglévő tudása is nagyon hamar megkopik, amit tanult, azt szinten kell tartani. Emiatt érdemes az órákat akkor is látogatni, ha már megvan a papír.

Más részről pedig én legalábbis azon a véleményen vagyok, hogy amit az ember megtanult, nem árt, ha arról papírja is van, mert nem lehet tudni, hol kérik majd a papírt a megszerzett tudásról. Munkahelyen, esetleg a közszférában is szükség lehet rá.

2012. okt. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!