Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Rosetta Stone - Amennyiben...

Rosetta Stone - Amennyiben ismered, és használtad már, milyennek találtad? Ha mind sz 5 szintet becsületesen végigveszi valaki, milyen szintre juthat el vele? Pl. A középfokig eljuttat (B2) szókincset és nyelvtant illetően?

Figyelt kérdés
2011. okt. 30. 21:41
 1/4 anonim ***** válasza:
72%

Én nemrég használtam.


Nem tetszett :/ Én japán nyelvből használtam,nem sokat.Angol tudás kell hozzá,mert (az én verzióm) a nyelvtant angolul magyarázta,ráadásul nem is részletesen,és nem is jól.Szókincshez való inkább,de úgy működik benne,hogy látsz 4 képet,és akkor találd ki,hogy amit elmondott a virtuális hang,az mit jelent,és kattints rá arra a képre.A mondatoknál meg oda sincs írva az,hogy mit jelentenek,pedig abból van egy rakat.(Pedig én a legalapabb verzióból indultam.)


Nem érdemes megvenni.

2011. nov. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Használtam/használom. Marha idegesítő fárasztó és unalmas.

De ez csak az én véleményem. A régi verziót egyébként jobb volt használni sokkal többet tanított.


Unalmas mert a (legalább is általam eddig használt) leckék többsége ugyanazokkal a képekkel dolgozik, amiket egy idő után, nagyon monoton nézegetni és ismételgetni vagy helyettesítgetni, az ugyanolyan mondatokkal. Igen, a feladatok sem túl változatosak.


Van benne kiejtésgyakorlás, nyelvtan(??? inkább nevezném szótaggyakorlatoknak) illetve szókincsfejlesztés főleg.


A leckék lényege, hogy látsz egy vagy több képet (tipikus a 4) és: a, El kell ismételned a hang után amit a képen látsz (ez a legidegesítőbb mivel az elemző nem árul el semmit csak, hogy jó vagy rossz amit mondtál (néha egészen triviális kiejtést nem fogad el helyesnek). Ettől jobb volt a régi verzió ahol figyelhetted a kiejtésedet rendesen és VISSZAHALLGATHATTAD magadat (!!!) ez az újba is benne van, de nem közvetlenül és nagyon nehéz előkaparni, egy-egy szónál főleg nincs kedve még ezzel is pepecselni az embernek).

b, Ki kell választanod melyik képhez tartozik a mondat.

c, Ki kell választanod melyik szótagot mondta a hang a mondat egy pontján.

d, be kell fejezned egy dialógussorozat egy-egy mondatát (általában mondjuk egy 6képből álló dialógussorozat utolsó darabját amin pont ugyanazt fogják mondani mint amit a 3. képen láttál.)


Érdemes tudni hozzá egy kicsit az adott nyelvet. A kezelőfelülete angol, de nem ezen fogsz elhasalni, ettől ne félj.


A 3. verzió előttieket ha meg tudod valahonnan szerezni azokkal jobban jársz a kiejtésgyakorlatoknál nagyon hasznos hogy visszahallgathatod magadat. Sajnos ha az agyad "be van lőve neked is a mintalogikára" nem jutsz vele messzire. kb a lecke végére azt veszed észre, hogy ritmikusan ismételed a mintákat (és csinálod a 100%okat) anélkül, hogy egy betűt elolvastál volna :D

2012. febr. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
27%

Látom itt is sok értelmes hozzászólás van.


pl a nyelvtant angolul magyarázza. nem vágom melyik program lehet.


A progiról annyit, hogy önmagában nulláról nem jó vele megtanulni egy nyelvet. Ha már a nyelvtant valamennyire ismered vagy utánanézel éppen milyen nyelvtani részt veszel át akkor nagyon jó. Kipróbáltam így is, úgy is.

Most járok a level 2 unit 3-nál németből. Igeidőket már gyakoroltatja szépen.

Fontos, hogy a feladatokat ne egy szó segítségével oldjuk meg gyorsan, hanem mindig próbáljuk megérteni a mondatot teljesen.

2012. júl. 27. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Franciából csinálgattam, rettentő monoton a program, leckénként kb 10 szót ha megtanít, nyelvtani alap nélkül semmit nem ér, a beszédfelismerés egy rakás kaka (nagyon szép volt, mikor már kiabáltam itthon a laptoppal, mikor jól mondtam de a programnak csakazért se tetszett...) és egy lecke marha hosszú, a végén végig se hallgattam a dolgokat, csak rögtön nyomtam, mert úgyis tudtam mi lesz az adott mondat. Inkább akkor egyedül könyvből tanulok.
2012. aug. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!